İŞKUR, 23 Şehre Personel Alımı Başvurusu İnternetten Başladı

23 farklı şehre mezuniyet şartı olmadan ve en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacak. Büro işçisi, sekreter, ön muhasebeci, çocuk gelişimcisi, aşçı, web tasarımcısı, aşçı yardımcısı, kuyumcu personeli, otomotiv elektrikçisi ve işçi kadrolarına yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

İŞKUR, 23 Şehre Personel Alımı Başvurusu İnternetten Başladı

İŞKUR 'dan farklı şehirlere personel alımı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden art arda duyurular yayımlandı. Yayımlanan duyurularda mezuniyet şartı olmadan , ilkokul, lise ve üniversite mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağına yer verildi. Sınavsız yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde. 

KURS

İŞKUR 'da yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapan ve işe girmeye hak kazanan adaylar , önce kursa alınacak. Kursa alınacak ve eğitim görecek adaylara bu sürece maaş ödemesi  İŞKUR tarafından yapılır. Kursun sona ermesinin ardından adaylar daha sonra işe başlatılacak. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

İlanlara başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

 1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
 2. 15 yaşını tamamlamış olmak,
 3. İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
 4. Emekli olmamak,
 5. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
 6. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
 7. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,
 8. Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.
 9. Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

GÜNCEL KURSLAR

İŞKUR 'da yayımlanan güncel kurs ilanları şu şekilde:

İŞBAŞI EĞİTİM KURSLARI

İŞKUR işbaşı eğitim güncel kursları şu şekilde:

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI

İŞKUR mesleki eğitim kursu güncel ilanları şu şekilde:

Kadın erkek diğer adaylarl bilgi alış verişi için TIKLAYIN

MAAŞ VE DİĞER ÜCRETLER

Kurs süresince adaya , İŞKUR tarafından günlük ödeme yapılacak. Ödemeler hakkında İŞKUR 'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 1. İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 89,4 TL, öğrenciler için 67,05 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 44,7 TL zaruri gider ödemesi,
 2. İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan, akabinde imalat sektöründe düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi,
 3. Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 100 TL zaruri gider ödemesi,
 4. İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi,
 5. Genel sağlık sigortası primi,
 6. İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından işbaşı eğitim programı süresince karşılanmaktadır.

BAŞVURU İNTERNETTEN

İŞKUR 'da yayımlanan ilanlara başvuru yapacak gençlerin aşağıdaki adımları izleyerek müracaatını yapması gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda , üst menüde bulunan online işlemler kısmına tıklayın.

Online işlemler kısmına tıkladıktan sonra kurs ve programlar seçeneğine tıklayın ve il seçimi yaparak kurs başvuru sayfasına gidin.

Peki siz hangi şehir için ilan bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

YENİ İLANLARDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN