İMMİB 30 Üniversite Mezunu Alacak

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne (İMMİB) Uzman yardımcısı ve idari memur görevlerine 30 adet personel alınacaktır.

İMMİB 30 Üniversite Mezunu Alacak

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne (İMMİB) Uzman yardımcısı ve idari memur görevlerine 30 adet personel alınacaktır.

06 Ocak 2022 Perşembe 13:37
İMMİB 30 Üniversite Mezunu Alacak

İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri) sözlü sınavla tam 30 adet lisans ve ön lisans mezunu personel alacak. Alınacak bu personeller idari memur ve uzman yardımcısı kadrolarında istihdam edilecektir.

KPSS Şartı Varmı ?

Kpss puanının şart olduğu bu başvuruda Uzman Yardımcılığı kadrosu için 2020 ve 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında Tablo da belirtilen puan türlerinden en az 70 puan ve üzeri almış, İdari Memur Kadrosu 2020 ve 2021 yılı Kamu Personel Seçme Sınavlarından Tablo da belirtilen puan türlerinden en az 70 puan ve üzeri almış olmak. Uzman ya

UNVAN

BÖLÜM

ÖĞRENİM SÜRESİ

PUAN TÜRÜ

ALINACAK PERSONEL SAYISI

YABANCI DİL BİLGİSİ

Uzman Yardımcısı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, İstatistik Bölümü, Jeoloji Mühendisliği-Maden Mühendisliği

4 YIL

KPSS P3

14

İNGİLİZCE

Bilgisayar Mühendisliği

4 YIL

KPSS P2

1

İşletme

4 YIL

KPSS P24

1

İstatistik-Ekonomi

4 YIL

KPSS P13

1

Kimya Mühendisliği,

4 YIL

KPSS P1

4

İdari Memur

İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri

4 YIL

KPSS P3

8

Bilgisayar Programcılığı

2 YIL

KPSS P93

1

Sınava Başvuracak Adaylarda Aranan Şartlar

Sınava girecek adayların aşağıdaki genel şartları sağlaması zorunludur.

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b. Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak.

c. 18 yaşını bitirmiş olmak,

d. Uzman Yardımcısı için, dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Tabloda belirtilen bölümlerinden ya da bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı üniversitelerden mezun olmak veya dört yıllık üniversite mezunu olmak kaydıyla Tabloda belirtilen bölümlerden yüksek lisans derecesi olmak; İdari Memur için üniversitelerin dört yıllık Fakülte ya da iki yıllık Meslek Yüksek Okullarının Tabloda belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

e. 01/01/2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

f. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

g. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından mahkûm olmamak,

h. Uzman Yardımcısı ile İdari Memur görevini devamlı yapmasına engel her hangi bir özrü bulunmamak;

i. TİM ve Birliklerde veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak,

j. Uzman Yardımcılığı kadrosu için, İngilizce ve/veya Tablo 1'de belirtilen yabancı dillerden birinden, 2020 veya 2021 ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından ve/veya e-YDS sınavlarından, en az 70 puan ve üzeri almış olmak veya dil yeterliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak, (Yabancı dil puan veya seviye değerlendirmeleri ÖSYM'ce geçerliliği kabul edilen ve ÖSYM'nin denklik gösterdiği tablolara göre yapılacaktır.)

k. Uzman Yardımcılığı kadrosu için 2020 ve 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında Tabloda belirtilen puan türlerinden en az 70 puan ve üzeri almış, İdari Memur Kadrosu 2020 ve 2021 yılı Kamu Personel Seçme Sınavlarından Tabloda belirtilen puan türlerinden en az 70 puan ve üzeri almış olmak.

Başvuruda İstenilen Belgeler

1. Genel Sekreterliğimiz web sitesinden (www.immib.org.tr) temin edilecek İş Talep Formu,

2. T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (Nüfus Cüzdan fotokopisi üzerine "doğruluğunu beyan ederim” ibaresinin yazılarak imzalanması)

3. İki adet vesikalık fotoğraf,

4. Öğrenim diploması veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi,

5. KPSS Sınav Sonuç Belgesi,

6. Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuran adaylar için Yabancı Dil Sınavından asgari puanı aldığını gösterir belgesi,

7. Güncel Özgeçmiş (CV)

8. Adli Sicil Belgesi

9. Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin) *Sınavı kazanan adaylardan belge asılları istenecektir, E-devlet sistemi üzerinden temin edilen belgeler kabul edilmektedir.

Başvurular İMMİB Genel Sekreterliğinin evrak kayıt birimine 31.01.2022 saat 17.30’a kadar şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Son Güncelleme: 06.01.2022 13:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.