İller Bankası 2021 ve 2022 KPSS ile 400 Personel Alım İlanı Yayımladı

İller Bankası, giriş sınavı ile kamuya 400 personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular, ön lisans ve lisans mezunları için açıldı.

İller Bankası 2021 ve 2022 KPSS ile 400 Personel Alım İlanı Yayımladı

İller Bankası, giriş sınavı ile kamuya 400 personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular, ön lisans ve lisans mezunları için açıldı.

19 Aralık 2022 Pazartesi 09:21
İller Bankası 2021 ve 2022 KPSS ile 400 Personel Alım İlanı Yayımladı

Kamuya personel alımı için İller Bankası 400 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Sınavla yapılacak alımlar için başvurular KPSS ile olacak.

Alım Yapılacak Kadrolar

Bilgisayar Mühendisi, Yazılım Mühendisi, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi: 13 personel

Çevre Mühendisi: 14 personel

Elektrik Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi, 19 personel

Endüstri Mühendisi: 19 personel

Harita Mühendisi: 5 personel

İnşaat Mühendisi: 69 personel

Jeofizik Mühendisi: 1 personel

Jeoloji Mühendisi: 17 personel

Kimya Mühendisi: 1 personel

Makine Mühendisi: 14 personel

Metalurju ve Malzeme Mühendisi: 2 personel

Mimar: 13 Personel

Peyzaj Mimarı: 2 personel

Şehir Plancısı: 3 personel

Bilgisayar Teknikeri: 2 personel

Elektrik Teknikeri: 4 personel

Harita Teknikeri: 2 personel

İnşaat Teknikeri: 38 personel

Yönetim Personeli: 108 personel

Büro Personeli: 64 personel

KPSS Şartı

Adaylar başvurularını 2021 ve 2022 KPSS ile yapabilecek. Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Peyzaj Mimarı olarak istihdam edilecekler için KPSSP1, Yönetim Personeli olarak istihdam edileceklerden; İktisat bölümü mezunları için KPSSP14, Maliye bölümü mezunları için KPSSP19, İşletme bölümü mezunları için KPSSP24, Bankacılık bölümü mezunları için KPSSP24, Kamu Yönetimi bölümü mezunları için KPSSP29, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü mezunları için KPSSP39, Uluslararası İlişkiler bölümü mezunları için KPSSP34, Tekniker ve Büro Personeli olarak istihdam edilecekler için KPSSP93 puan türleri ile yapacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için belirtilen puanlardan 70 ve üzeri puan alması gerekiyor. En yüksek adaydan başlanarak 5 karı kadar aday sınava alınacak.

Dil Şartı

Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığında Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Yönetim Personeli olarak istihdam edilecek personel için; ilan tarihi itibariyle 2020, 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında İngilizce dilinden en az 80 puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olması gerekiyor.

Eğitim Şartı

Başvuru Yapabilmek için aşağıda belirtilen bölümlerden mezun olmak gerekiyor.

Mühendis pozisyonu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden,

Mimar pozisyonu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Mimarlık bölümünden,

Peyzaj Mimarlığı pozisyonu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Peyzaj Mimarlığı bölümünden,

Şehir Plancısı pozisyonu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Şehir ve Bölge Planlama bölümünden,

Tekniker pozisyonu için;

2 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi, İnşaat Teknikerliği, Makine Teknikerliği, Elektrik Teknikerliği, Harita Kadastro Teknikerliği bölümlerinden,

Büro Personeli için;

2 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Banka ve Sigorta Yönetimi, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Finans, Finans ve Muhasebe, Genel İşletme, İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş İdaresi, İşletme, İşletme Yönetimi, İşletmecilik, İşletme-Muhasebe, Maliye, Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Personel, Personel Yönetimi, Sevk ve İdare, Sigortacılık, Yöneticilik ve Yönetim bölümlerinden, (Hukuk Müşavirliğine atanacak Büro Personeli pozisyonu için yalnızca Adalet Meslek Yüksekokulu bölümünden)

Veya yukarıdakim tüm bölümler için bu bölümlere denkliği yetkili makamlarca onaylanmış dallardan mezun olmak ya da bu alanlarda denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından kabul edilen yabancı okullardan birini bitirmiş olmak.

Başvuru Genel Şartları

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,

c) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Sınav tarihi itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak,

e) Diğer resmi veya özel kurum ve kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,

f) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir akıl hastalığı bulunmamak,

g) İlgili mevzuat hükümlerine göre mali sektörde ve bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

Başvuru Tarihi ve Şekli

Alım yapılacak kadrolara başvuru yapmak isteyen adayalar başvurularını 19 Aralık 2022-3 Ocak 2023 tarihleri arasında Bankanın web sayfasından ( www.ilbank.gov.tr ) doldurup JPEG formatındaki 4,5x6 ebadında vesikalık fotoğraflarını da ekleyerek elektronik ortamda göndereceklerdir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Adaylar sınava başvuru sırasında,

I) Yükseköğrenim diplomasının veya mezuniyet belgesinin,

II) Eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denkliğinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından kabul edildiğini gösterir belgenin, bu ilanda yer alan bölümlere denkliği yetkili makamlarca kabul edilen alanlardan mezun olanlar da denklik belgesinin,

III) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olanlar buna ilişkin belgesinin,

JPEG formatındaki fotoğrafını yüklemek zorundadır.

Sınav Yeri ve Tarihi

Sınav Ankara’da yapılacak olup sınav tarihi ve saati aha sonra duyurulacak.

Bölgelere Göre Kadro Dağılımı

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.