İlkokul ve Ortaöğretim Mezunlarından Sürekli Kamu İşçisi Alınacak

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğü'ne sürekli işçi alımı yapılacak. Başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden devam ediyor.

İlkokul ve Ortaöğretim Mezunlarından Sürekli Kamu İşçisi Alınacak

İlkokul ve Ortaöğretim Mezunlarından Sürekli Kamu İşçisi Alınacak

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğü'nün kadrolu kamu personeli alımı için başvuru işlemleri devam ediyor. En az ilkokul ve ortaöğretim mezunlarından kadrolu kamu işçisi alımına ilişkin detaylar ve daha fazlası kamu bülteni haber sitesinde.


İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğü'nün resmi internet sayfası, Resmi gazete ve çeşitli basın yayın kuruluşları aracılığıyla yayımlanan duyuruda, üniversitenin hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere kadrolu işçi alınacağı, alım için başvuruların İŞKUR resmi sayfası üzerineden alınacağı bildirilmişti. Güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi unvanları için  gerçekleştirilecek sürekli işçi alımında adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra özel şartlarını da yerine getirmesi gerektiği açıklandı. 


Başvuru işlemleri , başvuru sonucu, kura işlemleri ve daha fazlasına üniversitenin resmi sayfasından erişim sağlanabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türk vatandaşı olmak,
2. 18 yaşını tamamlamış olmak,
3. İlan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,
4. Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
6. Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,
7. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış, muaf veya erteletmiş olmak)
8. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
9. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında red edilecektir.
10. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik madde 16'ya göre ''Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.'' denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı olmak,
11. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.
,

DAHA FAZLASINI TAKİP ET!

İlkokul, Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans düzeyinden yeni iş haberlerini takip etmek , son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Türkiye'nin lider memur adayı sitesi kamu bültenini takip edebilirsiniz. Takip talebi için TIKLAYIN.