İçişleri Bakanlığı KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Resmi Gazete 'de yayımlanan duyuruda KPSS puanı ile memur alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru detayları , tarihleri ve şartları haberimizin devamında.

İçişleri Bakanlığı KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı personel alacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından bugün bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Bakanlığın merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 15 adet İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosuna kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Sınavla yapılacak kamu personeli alımında başvurular 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak. 

6-8 Mayıs 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak giriş(sözlü) sınavı ile personel alımı gerçekleştirilecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı başvurusu yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

- Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar),

- ÖSYM tarafından 2018-2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 90 kişi içerisinde bulunmak (90 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır)

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular 6 Nisan günü başlayacak. 10 Nisan 'a kadar alınacak başvurular , E Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilecek. “2020 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” 6 Nisan 2020 günü e Devlet kapısı üzerinden erişime açılacak. Açılacak başvuru formunun doldurulması ile personel alımına başvuru yapılacak. 

KPSSP23 başarı puan sıralamasına göre belirlenen sözlü sınavına katılacak adaylara ait kesin olmayan değerlendirme sonuç listesi 14 Nisan 2020 tarihinde Bakanlığımız www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilecektir

KPSSP23 başarı puan sıralamasına göre ilan edilen boş kadro sayısının altı katı kadar aday seçim aşamalarına çağrılacak.