Hükümet'ten Dev İstihdam Projesi!15 Bin Kişiye Sınavsız Şartsız İş Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışmalarda,İŞKUR aracılığıyla 15 bin personel alınacağı açıklandı.İlanda başvuru şartı bulunmazken,detaylar haberimizde.

Hükümet'ten Dev İstihdam Projesi!15 Bin Kişiye Sınavsız Şartsız İş Müjdesi!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan Toplum Yararına Programı kapsamında,İŞKUR Türkiye genelinde istihdam sağlamak amacıyla geçici olarak 50 bin işçi çalışması için düğmeye basıldı.İŞKUR, bu programda herhangi bir eğitim farkı gözetmeksizin herkesin çalışabileceğini belirtti.İŞKUR, geçici olarak çalışacak olan işçileri alım esnasında herhangi bir yazılı veya sözlü mülakata dahil etmeyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleşen bu programda İŞKUR,programdan yararlanmak isteyen adaylardan belirli bir şartlar istemektedir.Bunlar ise;

1.İstihdam edilecek kişinin İŞKUR’a kayıt olması,kayıt olmayanların ise bir an önce ikamet ettikleri şehirdeki İŞKUR  kurumuna giderek kayıt olması

2.Daha önceden herhangi bir yerde çalışmış ve çalışmasının sonucunda emekli aylığı ve yaşlı ise yaşlılık aylığı almaması gerekmektedir.

Başvurular 3 Mart 2017 tarihinde sona erecek olup,Toplum Yararına Program’da çalışabilecek adaylar noter huzurunda kura çekimi Belugabahis yapılarak çıkan sonuçta çalışmayı hak etmiş olan adaylar 15 Mart 2017 tarihide göreve başlayacaklardır.

İşe Başlayan Adayların Kazanmış Olduğu Sosyal Haklar Nelerdir?

*İşe başlayan kişiler asgari ücretten maaş alacak ve sigortaları asgari ücret üzerinden yapılacaktır.

Toplum Yararına Programı’nda Çalışacak 50 bin İşçi Nerelerde Çalışacaktır?

* Milli Eğitim Bakanlığı okulları, Orman Bakanlığı, Belediyeler, Valilik ve Kaymakamlık gibi kamu kurumlarında temizlik, çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma gibi işlerde çalıştırılacaklar.

Kamu kurum ve kuruluşlarının temizlik,çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma işlerinde görev alacaklardır.Bu kurumlar ise Milli Eğitim Bakanlığı,Çevre ve Orman Bakanlığı,Belediyeler ve Valilikler

Kamu Personeli Alım İlanlarından Facebook Grubumuz Üzerinden Anında Haber Almak Tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA