Hemşin Belediye Başkanlığı'na Memur Alımı (Tekniker ve Tahsildar) Alımı Yapılacak

Hemşin Belediyesi'ne ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı yayımlandı.

Hemşin Belediye Başkanlığı'na Memur Alımı (Tekniker ve Tahsildar) Alımı Yapılacak

Hemşin Belediye Başkanlığı'na Memur Alımı (Tekniker ve Tahsildar) Alımı Yapılacak

Sadece İş haberlerinin yer alacağı (Bekçi, Uzman Çavuş, Polis, Subay Alımları, Özel Sektör iş fırsatları) yeni sayfaya katılım isteği göndermek için TIKLA.

Hemşin Belediye Başkanlığı tarafından yapılan resmi duyuruda KPSS'ye giren ve en az 60 puan alan adaylar arasından tahsildar ve tekniker alımı gerçekleştirileceği, ilgili alıma başvuru yapmak isteyenlerin başvuru genel şartlarının yanı sıra mezuniyetle ilgili şartları da dikkatle incelemesi gerektiği belirtildi. Buna göre başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar aşağıdaki gibi olacak: 

İlan edilen Memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a. Türk vatandaşı olmak.

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

f. İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.


2.BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI
a. İlan edilen Memur kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS ’na girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
b. Her iki kadro için alanında bir lisans programından mezun olmuş olmak
c. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

MEZUNİYET DURUMU

Tahsildar unvanı için , "Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe, İktisat, Çalışma Ekonomisi, Ekonomi bölümlerinin birinden mezuniyeti" , Tekniker unvanı için, "Fakültelerin Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun" şartına dikkat etmeleri gerektiği belirtildi.

BAŞVURULAR 10 MART 2020 TARİHİ İTİBARİYLE BAŞLAYACAK

Başvurularla ilgili yapılan bilgilendirmede, sürecin 10 Mart ile 20 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşeceği, başvuru sırasında gerekli belgeler ve diğer detaylara belediye başkanlığının resmi sayfasından erişilebileceğine vurgu yapıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.