Hazine ve Maliye Bakanlığı Müjdeyi Verdi 100 Bin Personel İstihdam Edilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal konut ve istihdam ile alakalı müjdeli haberi paylaştı. 250 bin konut yapımında 1 milyondan fazla kişinin faydalanacağını belirtirken 100 bin personelin de istihdam edileceğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Müjdeyi Verdi 100 Bin Personel İstihdam Edilecek

Bakan Nureddin Nebati, yaptığı yazılı açıklamada Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yapacağı sosyal konut projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 250 bin sosyal konutun inşa edileceği proje için 1 milyonda fazla insanın yararlanacağını belirtti.

Türkiye Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi

Bakan Nebati yapmış olduğu açıklamada, ‘’Ekonomi politikamızın hedefi sadece büyüme değil. Temel amacımız, ekonomik büyümenin yaratacağı refahı toplumun tüm kesimlerine yaymak.

Vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için Türkiye tarihinin en büyük sosyal konut projesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte başlatıyoruz’’ dedi.

1 Milyondan Fazla Kişi Yaralanacak

Bakan Nebati, 250 bin konut yapılacağını belirterek, ‘’Emeklilerimiz, işçilerimiz, öğrencilerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımız için büyük ölçekli bir bütçe ayırdık, toplam 250 bin konut inşa edeceğiz. Böylece, Hazine’nin desteğiyle 1 milyondan fazla vatandaşımızı güvenli konutlara taşıyacağız’’ ifadelerini kullandı.

100 Bin Kişi İstihdam Edilecek

Nureddin Nebati yapmış olduğu açıklamanın devamında, yapılacak konut projelerinde 100 bin kişilik bir istihdam sağlanacağını belirterek, ‘’ Hazine’nin sosyal amaçlı bu dev yatırımının ayrıca, çarpan etkisiyle, 1,5 trilyon lirayı aşan bir ekonomik değer yaratacağını öngörüyoruz. Bu dev proje ile en az 100 bin yeni istihdam oluşturacak, 250’den fazla alt sektörün, sanayinin ve ticaretin çarklarını hızlandıracağız.

Ekonomimizde itici güç olacak bu büyük proje, tüm Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun’’ diyerek müjdeyi paylaştı.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /