Hazine ve Maliye Bakanlığı GİB'e 1000 Yeni Personel Alınacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 Yeni Gelir Uzman Yardımcısı alımı için sınav düzenleyecek. Sınava katılım şartları ve diğer detaylar kamubulteni.com adresinde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı GİB'e 1000 Yeni Personel Alınacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'na Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı sonuçlarına göre 1000 Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS MEMUR ALIMLARI, ÖZEL SEKTÖR YÜKSEK MAAŞLI İŞ FIRSATLARI VE DAHA FAZLASINI TAKİP ETMEK, İLGİLİ HABERLERİ CEP TELEFONUNUZA ÜCRETSİZ OLARAK ALMAK İÇİN TIKLAYIN VE İNDİRİN.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nca geçtiğimiz haftalarda aylardır beklenen o duyuru yayımlanmış, kısa sürede adaylar alım yapan şehirler ve kontenjan dağılımı araştırmaya koyulmuştu. GİB duyurusuna göre atama yapılacak yerler, kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi olacak: 

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 1000 personel alımı için giriş sınavının yazılı bölümü Onbahis 18 Ağustos'ta Ankara'da yapılacak. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi sınavdan en az 10 gün önce e-Devlet üzerinden duyurulacak. Başvuru yapacak adayların 35 yaşını doldurmamış olması, 2017 KPSS 'den 70 ve üzeri puan almış olması üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olması (Bknz. Başvuru Kılavuzu) gerekiyor. Adayların ayrıca diğer şartları da dikkatle incelemesi gerekli.

Başvuru işlemleri 26 Temmuz Perşembe saat 17.30'a kadar http://sinav.gib.gov.tr 'deki online sınav sistemine kayıt olarak sistemde bulunan başvuruy formunun doldurulması şeklinde gerçekleşecek. Bizzat başvuru ya da posta yoluyla gerçekleşen başvurular geçersiz sayılacak. Giriş sınavı yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı olacak. Detaylı bilgilendirme için aşağıdaki başvuru kılavuzuna göz atabilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 Personel Alımı Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA