Hazine ve Maliye Bakanlığı 500 Memur Alacak ! İşte Mezuniyet, Yaş ve Diğer Şartlar

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Vergi Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı için başvuru işlemlerinde sona gelindi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 500 Memur Alacak ! İşte Mezuniyet, Yaş ve Diğer Şartlar

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Vergi Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı için başvuru sürecinde sona geliniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nın 500 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı için başvuru işlemlerinde sona gelindi. 

KPSS'DEN 80 PUAN ŞARTI VAR

Bakanlık tarafından Resmi Gazete, Devlet Personel Başkanlığı ve çeşitli basın yayın organlarında yayımlanan personel alımı sınav duyurusunda alım için başvuruların  2 Temmuz ile 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtilirken, başvuruda bulunacak adaylarda 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının; KPSS17, KPSSP18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSSP28, KPSS47 ve KPSS48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olma şartı Betasus yer almıştı. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK? 

Ayrıca başvuru yapacak adayların; 35 yaşını doldurmamış olması, En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve
idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olması , ilgili sınava daha önce en fazla iki kez katılmış olması, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması gibi şartları yerine getirmesi gerekiyor. Şartların tamamına aşağıdaki başvuru kılavuzundan adaylar erişim sağlayabilirler. Başvurular Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden 20 Temmuz Cuma günü saat 17.30'a kadar yapılabilecek. 

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Yazılı sınava katılmaya hak kazananların listesi Bakanlık tarafından daha sonra duyurulacak.  İlgili sınav 11 ile 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ankara'da dört oturum halinde gerçekleşecek. 

BAŞVURU KILAVUZUNA ERİŞİM İÇİN TIKLAYIN