Harran Üniversitesi Kura ile En Az İlköğretim Mezunu 81 Kadrolu İşçi Alımı Yapıyor

Harran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bugün bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az ilköğretim mezunu adaylar arasından sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS'siz ilanın detayları yazımızda.

Harran Üniversitesi Kura ile En Az İlköğretim Mezunu 81 Kadrolu İşçi Alımı Yapıyor

Harran Üniversitesi işçi alacak.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az ilköğretim mezunu adaylar arasından sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı aranmadan kadrolu olarak yapılan işçi alımında başvurular bugün başlıyor. Harran Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Hastanelerde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi kapsamında, 4857 Sayılı İş Kanunu ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile 26.03.2020 tarih 31080 mükerrer sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında yapılacak alımın detayları şu şekilde:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İşçi alımına müracaat edecek adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

5. Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (ruhsal ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

6.Eski hükümlü kadrosuna başvuran adaylar eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmek.

ÖZEL ŞARTLAR

BAŞVURU

İlana başvurular bugün başlayacak ve 12 Aralık tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen adayların 170 telefon numarasından İŞKUR'a ulaşması ya da esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden açılacak başvuru sayfasından müracaatını yapması gerekmektedir.