Hakkari Belediyesi’ne 10 Memur Alımı Yapılacak

Hakkari Belediye Başkanlığı’na 10 memur alımı gerçekleştirilecek.

Hakkari Belediyesi’ne 10 Memur Alımı Yapılacak

Hakkari Belediye Başkanlığı’na 10 memur alımı gerçekleştirilecek.

30 Temmuz 2021 Cuma 15:13
Hakkari Belediyesi’ne 10 Memur Alımı Yapılacak

Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından yapılan resmi duyuruda belediye başkanlığına zabıta memuru ve memur kadro unvanlarında alım yapılacağı, ilgili alım için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS en az 60 puan şartı ve lisans mezuniyet şartını yerine getirmesi gerektiği kaydedildi.

Yeni Memur Alımlarını Takip Etmek için , Sadece iş haberlerine göz atmak , kadın-erkek diğer adaylarla tanışarak, bilgi alışverişinde bulunmak için yeni sayfaya katılma isteği gönder. Katılım isteği için https://www.instagram.com/k.bulteni.is/?hl=tr

Yeni Personel alımı haberleri geldiği anda haberdar olmak için aşağıdaki uygulamaları ücretsiz indirin:

Android için >>>> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kamubulteni

iOS için >>>>>  https://apps.apple.com/tr/app/kamu-bülteni/id1413151574

Başvuru yapmak isteyen adayların ayrıca aşağıdaki genel ve özel şartları da yerine getirmesi gerekiyor.

Hakkari Belediyesi’ne memur alımı için başvuru genel ve özel şartları:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen memur ve zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. 

a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
g) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.) 

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR: 

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 

c) Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. 

d) Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e) Zabıta Memuru kadrosuna başvuru yapacaklar 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak. 

Başvurular Ne Zaman?

Başvuru işlemleri 6 Eylül ile 9 Eylül tarihleri arasında Bulak Mahallesi Bulvar Caddesi’ndeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne yapılacak. Başvuru işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgilendirmeye belediyenin resmi sayfasından göz atılabilir.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Son Güncelleme: 30.07.2021 15:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol