Göç İdaresi Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 220 kamu personeli alımına başvurular bugün başladı. KPSS puanı ile yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

Göç İdaresi Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 220 kamu personeli alımına başvurular bugün başladı. KPSS puanı ile yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

25 Aralık 2019 Çarşamba 08:57
Göç İdaresi Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Göç İdaresi 220 personel alımı başvuru ekranı açıldı.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımladı. Önceki gün yayımlanan duyuru sonrası bugün bir duyuru yayımlandı ve  başvurular bugün başladı. İlanda merkez teşkilatına 20, taşra teşkilatı bünyesine ise 200 personel alınacağına yer verildi. 

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü merkez  ve taşra teşkilatında boş bulunan Göç Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere yapılacak personel alımında başvuru genel ve başvuru özel şartları şu şekilde;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Göç İdaresi tarafından yayımlanan duyuruda başvuru şartlarına şu şekilde yer verildi:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

- En az 4 yıllık eğitim veren ilanda belirtilen fakültelerden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak , Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak,

- Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

- 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış (01.01.1984 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Göç İdaresi personel alımında başvurular başladı. Başvurular aşağıdaki linkler üzerinden alınıyor.

Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı Yazılı Giriş Sınavı için tıklayın

Merkez Teşkilatı Göç Uzman Yardımcılığı Yazılı Giriş Sınavı için tıklayın

Online başvuru sonunda alınacak olan Başvuru Kayıt Formu bilgisayara kaydedilerek adaylar tarafından başvuru tarihleri arasında gpmsinav@ybu.edu.tr email adresine e-posta yoluyla ulaştırılacaktır.

BAŞVURU SONUÇ TARİHİ

Giriş sınavına girmeye hak kazanan adaylar 10 Ocak 2020 günü duyurulacak.  Sınav ücreti için şu duyuruya yer verildi:

"Sınava girmeye hak kazandığı ilan edilen adaylar 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 09.00’dan 17 Ocak 2020 Cuma günü saat 16:00’ya kadar sınav hizmetlerinin yerine getirilmesi amacıyla katkı bedeli olarak 90,00 TL (Doksan Türk Lirası) sınav ücretini Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğüne ait Halkbank - Ankara Merkez Şubesi TR53 0001 2009 1940 0006 0001 55 nolu IBAN hesap numarasına açıklamalar kısmına adayın adı soyadı, TC kimlik numarası ve sınav adı (Göç Uzman Yardımcılığı Sınavı) belirtilerek yatıracaklardır."

SINAV KONULARI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün göç uzman yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümü test usulünde gerçekleştirilecek olup sınav konuları şunlardır:

A- Genel Müdürlüğün görev alanına ilişkin sınav konuları;
Yabancılar hukuku, 04.04.2013 tarihli ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu, 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile ilgili bölüm maddeleri (On üçüncü bölümün tüm maddeleri)

B- Lisans eğitimine ait mesleki bilgilere ilişkin sınav konuları;
Mikro ve makro iktisat, Türkiye ekonomisi, uluslararası ekonomik ilişkiler ve kuruluşlar, kamu maliyesi, maliye politikası, anayasa hukuku, idare hukuku, ceza hukuku (genel hükümler), medeni hukuk (başlangıç-kişiler hukuku), borçlar hukuku (genel hükümler), uluslararası hukuk, insan hakları, yönetim bilimi, siyaset bilimi, siyasi tarih, Türk dış politikası, uluslararası ilişkiler, uluslararası kuruluşlar.

TÜM KAMU İŞ İLANLARI İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol