Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS Şartlı Kamu Personeli Alacak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı,bakanlık bünyesinde istihdam etmek üzere 3 adet personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.Açıklanan duyuruda 2 adet veteriner hekim,1 adet de ziraat mühendisi alımı gerçekleştirilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS Şartlı Kamu Personeli Alacak!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde 20 Şubat Pazartesi tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 3 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. İstihdam edilecek personelin 2 si veteriner hekim 1 i ise ziraat mühendisi olacak. Başvuruda 2016 KPSS P3 puan sıralaması dikkate alınacak, yazılı/sözlü sınav yapılmayacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar için son gün 3 Mart Cuma. Adaylardan istenecek şartlardan bazıları şunlar

 1. 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
 2. Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşı doldurmamış olmak.
 3.  Erkek adaylar için, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 4. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak

Başvuru yapmak isteyen veteriner hekimlerin ‘’www.tarim.gov.tr’’ adresindeki başvuru formunu doldurduktan sonra istenilen belgelerle birlikte 3 Mart Avrupabet Cuma günü mesai bitimine kadar Habur Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü Habur Gümrük Sahası Silopi/ŞIRNAK adresine şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. Ziraat Mühendislerinin ise yukarıda belirtilen başvuru formunu doldurduktan sonra istenilen belgelerle birlikte Şırnak Zirai Karantina Müdürlüğü Yeşiltepe Mahallesi 604. Sok. Silopi/ŞIRNAK adresine şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. Posta yoluyla yapılan başvurular ve 3 Mart Cuma gününden sonra yapılan başvurular ise kabul edilmeyecek.

Bakanlığın başvuru yapacak adaylardan istediği belgeler ise şöyle

 1. Başvuru dilekçesi
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 3. KPSS sınav sonuç belgesi
 4. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi
 5. Son 6 ayda çekilmiş 2 vesikalık fotoğraf
 6. Tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporu
 7. Sabıka kaydı
 8. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmadığına dair belge

Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların listesi ‘’www.tarim.gov.tr’’ sitesinden ilan edilecek. Yerleştirme işlemi ise müracaat eden adayların 2016 KPSS P3 puan sıralaması esas alınarak Habur Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü ve Şırnak Zirai Karantina Müdürlüğü tarafından yapılacak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu bulunan adaylarla sözleşme imzalanacak.

Kamubulteni.com KONYA