Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Geneli Üst Yaş Sınırı Olmadan 2 Bin 981 Temizlik Personeli Alıyor KPSS Mezuniyet ve Diğer Şartlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 147 personel alımı kadro dağılımı belli oldu. kadroların büyük çoğunluğu temizlik personeli pozisyonuna verildi. Peki kaç kadın kaç erkek personel alımı yapılacak, yaş şartı var mı, eğitim şartı ne?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Geneli Üst Yaş Sınırı Olmadan 2 Bin 981 Temizlik Personeli Alıyor KPSS Mezuniyet ve Diğer Şartlar

KPSS Şartı Var Mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik personeli alımında KPSS şartı arıyor. Adaylar başvurularını 2020 KPSS B grubu puanına göre yapabilecek. Başvurular için KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri bir puan alma şartı bulunuyor.

Yaş Şartı

Bakanlık temizlik personeli alımında alt yaş sınırı 18 yaşını tamamlamış olarak duyuruldu. Başvuru yapabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor. Başvurular için herhangi bir üst yaş sınırı belirtilmedi, ancak başvurabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak gerekiyor (dul ve yetim aylığı hariç).

Eğitim Şartı

Temizlik personeli kadrosuna başvuru yapabilmek için herhangi bir liseden mezun olmak gerekiyor.

Kadın ve Erkek Kadro Dağılımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye geneli temizlik personeli kadro dağılımında 1.643 kadın personel, 1.338 erkek personel alınacak.

Başvuru Şartları

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

3) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

4) SGK’dan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (dul ve yetim aylığı hariç)

5) Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

6) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmıyor olmak

7) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1’inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanların sözleşme fesih tarihinin üzerinden 1 yıl geçmiş olmak,

8) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak,

9) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya uygun olmak

10) Arşiv araştırması olumlu olmak

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını e-Devletten kariyer kapısı üzerinden yapabilecektir. Aşağıdaki link üzerinden başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Başvurular 10 Eylül saat 10.00 itibariyle başlamış olup 15 Eylül 2022 saat 17.00’de sona erecektir.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Adayların başvuru yapılan pozisyon için istenilen aşağıda belirtilen belgeleri (çift taraflı belgeler önlü ve arkalı olarak) sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

1) Son altı ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,

 2) Yükseköğretim kurumlarından mezun olup denkliğe sahip olan adaylar için YÖK’ten alınmış denklik belgesi,

3) Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

İllere Göre Kadro Dağılımı

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /