Gençlik ve Spor Bakanlığı 2 Bin Antrenör Alımı Yapacak: İşte Başvuru Şartları

Son dakika haberi: Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada Bakanlık bünyesine 2 bin antrenör alımı yapılacağını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2 Bin Antrenör Alımı Yapacak: İşte Başvuru Şartları

Son dakika haberi: Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada Bakanlık bünyesine 2 bin antrenör alımı yapılacağını söyledi.

13 Kasım 2020 Cuma 11:12
Gençlik ve Spor Bakanlığı 2 Bin Antrenör Alımı Yapacak: İşte Başvuru Şartları

Son dakika: GSB 2 bin personel alacak.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bugün Gençlik ve Spor Bakanlığının 2021 yılı bütçe görüşmeleri yapılıyor. Sabah saat 10.00'da başlayan görüşmeler devam ediyor. Komisyon, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı ve toplantıya Gençlik ve Spor Bakanlığı katılarak 2021 yılı bütçe sunumunu yaptı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu komisyonda yaptığı açıklamada personel alımı müjdesi verdi. Bakan Kasapoğlu, "Önümüzdeki günlerde 2 bin yeni antrenör alacağız" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: "2021 bütçesi için öngördüğümüz her bir kuruş gençlerimizin huzuru, mutluluğu, sosyal faaliyetleri ve eğitimleri için harcanacaktır"

İlanlar yayımlanıyor. Takip için TIKLAYIN

Twitter adresi üzerinden konu ile ilgili açıklamada bulunan Bakan Kasapoğlu "2021 bütçe görüşmelerimiz devam ederken 2000 antrenör ataması gerçekleştireceğimizin müjdesini vermek istiyorum. Detayları en kısa sürede açıklayacağız." dedi.

ANTRENÖR ŞARTLARI NEDİR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet adresinde başvuru şartlarına şu şekilde yer verildi:

1) Türk vatandaşı olmak,
2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3) Başvuru tarihinin son günü itibariyle 60 yaşından büyük olmamak,
4) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçları ile şike veya teşvik primi suçlarından mahkum olmamak,
5) Erkek adaylarda askerlikle ilişkisi olmadığına dair terhis belgesi, en az bir yıllık tecil belgesi vb. belgeleri ibraz etmiş olmak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.) ,
6) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak,
7) 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliğine veya ilgili federasyon disiplin talimatına göre bir defada altı aydan fazla, değişik suçlardan toplam bir yıldan fazla veya doping suçu nedeniyle ceza almamış olmak,

Özel Şartlar
1- Başvuru tarihi itibariyle sözleşmeli Spor Uzmanı olarak alınacaklarda pozisyon unvanlarına göre aşağıdaki şartlar aranır.

a) Spor Psikoloğu: Psikoloji alanında yükseköğrenim görmüş olmak ve spor psikolojisi konusunda yurt içi veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek,

b) Spor Fizyoterapisti: Üniversitelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksek okulundan-bölümünden mezun olmak, spor fizyoterapisi konusunda yurt içi veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek,

c) Spor Beslenmecisi: Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümü mezunu olmak ve spor beslenmesi konusunda yurt içi veya yurt dışı lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim gördüğünü belgelemek,

ç) Spor Masörü: Yurt içinde veya yurt dışında yüksekokul mezunu olup, spor masörlüğü belgesi bulunan ve faal olarak en az 1 yıl spor masörlüğü yaptığını belgelemek. Beden eğitimi ve spor öğretimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak tercih sebebidir.

d) Spor Eğitim Uzmanı: Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından Mezun olmak. Yurt içinde veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim programlarını tamamlamış olmak tercih sebebidir.

Spor Uzmanlığı için  belirtilen bölümlerden mezun olmak

2) Sözleşmeli antrenör olarak çalıştırılacaklarda aşağıdaki şartlar aranır;

a) Üniversitelerin beden eğitimi ve spor öğretimi veren yükseköğretim kurumlarından veya yurt dışındaki dengi okullardan mezun olmak, 
b) Belirtilen spor branşlarında, en az ikinci kademe antrenörlük belgesine sahip olmak

İLAN GELDİĞİNDE BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 13.11.2020 11:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Enes 2020-11-13 11:42:24

Yeni mağdurlar geliyor,süresiz sözleşmeli antrenörlerin kadro sorunu var.şimdi biri çıkar der şükür et o kadar işsiz var :)

Avatar
Güngör 2020-11-13 15:08:38

Şükret işsizim

Avatar
Güngör 2020-11-13 15:09:11

Şükret

Avatar
İşsiz... 2020-11-13 15:38:02

Şükür de işsizlik çok zor.

Avatar
Yenimezun 2020-11-14 02:42:09

Ne olur kpss şartı koymayın

Avatar
Yenimezun 2020-11-14 02:42:12

Ne olur kpss şartı koymayın

Avatar
Yenimezun 2020-11-14 02:42:12

Ne olur kpss şartı koymayın

Avatar
Yenimezun 2020-11-14 02:42:13

Ne olur kpss şartı koymayın