Gelir İdaresi Başkanlığı KPSS 65 puanıyla memur alıyor! Başvurular bugün açıldı

Gelir İdaresi Başkanlığı 1271 memur alımı yapacağını duyurdu. Başvuru ekranı ise açıldı. İşte başvuru ile ilgili detaylar….

Gelir İdaresi Başkanlığı KPSS 65 puanıyla memur alıyor! Başvurular bugün açıldı

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI 1271 GELİR UZMAN YARDIMCISI ALACAK….

Gelir İdaresi Başkanlığı 1271 memur alımı yapacağını duyurdu. Başvuru ekranı ise açıldı. İşte başvuru ile ilgili detaylar….

iş

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından personel alımı yapılacağı belirtildi. Başkanlık tarafından yapılan açıklamaya göre 1271 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Peki başvurular nasıl ve nereye yapılacak ? Başvuru şartları neler ? Kimler başvuru da bulunabilecek ?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı 2024 yılı gelir uzman yardımcılığı sınavı ile ilgili duyuru yaptı. Başvuru da bulunmak isteyenlerde başvuru detaylarını araştırmaya başladı. Sizler için başvuru süreci ve detayları hakkında bir derleme yaptık. İşte detaylar….

DETAYLAR BELLİ OLDU

Başvuru yapan adayların sıralamaya girdikten sonra sınava alınacağı ve bu sınavın yazılı bölümünün 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacağı belirtildi. Sınava girmeye hak kazananların isimleri ise sınavdan 10 gün önce Başkanlığın internet sitesinde (www.gib.gov.tr) ilan edilecek.

Başvur ile ilgili olarak "Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 (beş) ili tercih edebileceklerdir. İl içinde atama yapılacak birden fazla yer belirlenmişse, adaylar belirlenen bu yerlerin tamamını, tercih ettikleri her il için ayrı ayrı olmak üzere öncelik sırasına göre başvurularında belirtmek zorundadırlar. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir. Adayların, tercih ettikleri illerden hangi ilin yazılı sınavına gireceği, KPSS (A) puanı esas alınarak yapılan başarı sıralamasına göre tespit edilecektir" ifadesi kullanıldı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylardan bu süreçte bazı koşulları sağlaması bekleniyor. Buna göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

- 01.01.2024 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,

- ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P48 türünden 65 ve üzeri puan almış olmak,

- Süresi içinde başvuru yapmış olmak. Bu şartlardan bazıları….