Gelir İdaresi Başkanlığı 400 Personel Alıyor, Başvurular Sona Erecek!

Gelir İdaresi Başkanlığı'na 400 Gelir Uzman Yardımcısı alınacak. Başvuru sürecinde sona geliniyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı 400 Personel Alıyor, Başvurular Sona Erecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için başvuru sürecinde sona gelindi.

İLANLAR CEP TELEFONUNA GELSİN İSTİYORSAN TIKLA VE İNDİR!

Gelir İdaresi Başkanlığı'nca geçtiğimiz haftalarda yapılan resmi bilgilendirmede kuruma Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri , Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Enformasyon Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği ve İstatistik bölümlerinden mezun 400 kişi alınacağı, alımların Ankara ili için gerçekleşeceği belirtilmişti. Gelir İdaresi Başkanlığı duyurusunda sınavın 4 Ağustos 2018 tarihinde Ankara'da gerçekleşeceğine dikkat çekilirken başvuruda Onwin bulunacak adayların KPSS'ye girmiş olması  ve aşağıdaki başvuru şartlarını taşıması gerektiği belirtilmişti : 

Sınav için başvurular 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 17.30'a kadar http://sinav.gib.gov.tr adresi üzerinden online yapılabilecek. 

Yazılı sınav değerlendirmesi sonucu, söz konusu sınavdan 100 üzerinden 70 puan alan adaylardan, tercih ettikleri grup dikkate alınarak en yüksek puan alandan başlamak üzere toplam kadro sayısına göre iki katı aday sözlü sınav sürecine katılmaya hak kazanacaklar. Sözlü sınavdan başarılı olma şartı 100 üzerinden 70 olarak belirlenirken, yine en yüksekten en düşük puana adaylar sıralanacak ve atamaya hak kazananlar GİB tarafından ilan edilecek.