Erdoğan Onayladı: 6219 Memur Alımı Müjdesi Geldi

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın onayından geçti. Farklı kamu kurum ve kuruluşları bünyesine 6 bin 219 memur personel ataması daha yapılacak.

Erdoğan Onayladı: 6219 Memur Alımı Müjdesi Geldi

Son dakika : 6219 atama müjdesi geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, Genel Müdürlük ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yürütülen ortak çalışma neticesinde farklı kamu kurum ve kuruluşlar bünyesine bu yıl içinde  açıktan veya nakil yöntemiyle yapabilecekleri ilave atama sayılarının belirlendiğine yer verildi.

Atama sayıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çıkarılan kararla belirlendi ve kurumlara göre dağılım hakkında ilk bilgi geldi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, Yeni tip Koronavirüs ile mücadele esnasında kamu hizmetlerinin aksamaması ve etkin mücadelenin yürütülebilmesi için söz konusu atamaların destekleyici olacağı belirtildi. 2020 yılı şubat ayında Cumhurbaşkanlığı kararıyla 635’i üniversitelere, 431’i diğer kurumlara olmak üzere toplam 1.066 atama izni verildiği hatırlatılırken yeni atamaların da yapılacağına yer verildi. 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamanın devamında, “2020 yılı için kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak ilave personel sayıları Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile belirlendi. Bu kapsamda, 62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6.219 atama yetkisi verildi.” ifadelerine yer verildi.

Karar kapsamında, 127 üniversiteye 1.016 ilave atama yapılacak. Böylece 2020 yılında açıktan ve nakil yöntemleriyle üniversiteler toplamda 1.651, diğer kurumlar da toplamda 6.650 ilave atama gerçekleştirmiş olacak.

Peki siz hangi kuruma hangi bölümden atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından taleplerinizi yazabilirsiniz.

Kadın erkek diğer adaylarl bilgi alış verişi için TIKLAYIN