En Az Ortaöğretim Mezunu (KPSS 60 Puanla) Zabıta Memuru Alınacak - Başvurular Başlıyor

 İstanbul Çekmeköy Belediye Başkanlığı'nın zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri başlıyor.

En Az Ortaöğretim Mezunu (KPSS 60 Puanla) Zabıta Memuru Alınacak - Başvurular Başlıyor

 İstanbul Çekmeköy Belediye Başkanlığı'nın zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri başlıyor.

02 Aralık 2018 Pazar 15:10
En Az Ortaöğretim Mezunu (KPSS 60 Puanla) Zabıta Memuru Alınacak - Başvurular Başlıyor

Çekmeköy Belediye Başkanlığı'nın zabıta memuru alımı yapacağına dair duyuru geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete, Devlet Personel Başkanlığı ve Belediye Başkanlığı'nın resmi internet sayfalarında yayımlanmıştı. İlgili duyuruda, "Çekmeköy Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydı ile belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Zabıta Memuru alınacaktır." ifadelerine yer verilirken, başvuru yapacak adayların KPSS'ye girmiş olması ve en az 60 puan almış olması gerektiği belirtildi. Çekmeköy Belediye Başkanlığı'nın zabıta memuru alımında lise, Önlisans ve lisans mezunu adaylara kontenjan ayrıldı. Kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi olacak: 

S.

No

Kadro

Unvanı

Hizmet

Sınıfı

Kadro

Derecesi

Kadro

Adedi

Niteliği

Cinsiyeti

KPSS

Puan

Türü

KPSS

Puanı

1

Zabıta

Memuru

G.İ.H.

9

5

Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi, Harita, Harita Kadastro/Harita ve Kadastro, Harita Teknikerliği ön lisans programından mezun olmak.

Kadın / Erkek

P93

En Az 60 Puan

2

Zabıta

Memuru

G.İ.H.

10

5

Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak.

Kadın / Erkek

P93

En Az 60 Puan

3

Zabıta

Memuru

G.İ.H.

11

5

Ortaöğretim kurumlarının mesleki veya teknik bölümlerinden mezun olmak

Kadın / Erkek

P94

En Az 60 Puan

Zabıta memuru alımı için başvuru yapacak adayların, mezuniyet şart ve KPSS şartının yanı sıra zabıta memuru olmak için gerekli genel ve özel şartları da dikkatle okuması gerekiyor. Başvurular Belediye'nin insan kaynakları ve eğitim müdürlüğüne 3 ile 7 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru sırasında adaylardan KPSS sonuç belgesinin çıktısı, nüfus cüzdanı fotokopisi, 4 adet vesikalık fotoğraf, askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, diploma ya da mezuniyet belgesinin çıktısı talep edilecek. Başvuru genel ve özel şartları ise aşağıdaki gibi : 

lan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Başvuru Özel Şartları:

1. İlan edilen Zabıta Memuru kadroları için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak.

2. 657 sayılı Kanunun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Y önetmeliğinin 13/A maddesi özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Son Güncelleme: 13.12.2018 13:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.