En Az Ortaöğretim Mezunu: 2021'in İlk Zabıta Memuru Alımına Başvurular Sona Eriyor

En az ortaöğretim mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılıyor. 2021 yılının ilk zabıta alımında başvurular e Devlet kapısı üzerinden alınıyor.

En Az Ortaöğretim Mezunu: 2021'in İlk Zabıta Memuru Alımına Başvurular Sona Eriyor

En az lise mezunu zabıta alımı başvurusunda sona gelindi.

2021 yılının ilk zabıta memuru alımına başvurular geçtiğimiz hafta başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından kadrolu zabıta memuru alımı yapılacağına yer verilmişti. İlana başvurular e Devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvurular 10 Ocak 2021 günü sona erecek. E Devlet kapısı üzerinden yayımlanan duyuru şu şekilde:

İKAMET ŞARTI YOK

İBB tarafından yayımlanan personel alımı duyurusuna baktığımızda adaylarda ikamet şartı aranmadığına yer verildi. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- İlan edilen Zabıta Memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak (8/2/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak

BAŞVURU ADIMLARI

Başvurular e Devlet kapısı üzerinden alınıyor. 

https://www.turkiye.gov.tr/ibb-is-basvurusu

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA kısmına tıklayıp e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesindeki YENİ BAŞVURU butonuna tıklayın.

Başvuru sonrası bilgilendirme şu şekilde:

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için  TIKLAYIN