En Az Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Alınacak (Beklenen Duyuru Geliyor)

En Az Lise ve dengi okullardan mezun 2 bin 500 polis alımı yapılacak. Adayların gözü kulağı Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) gelecek duyuruda...

En Az Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Alınacak (Beklenen Duyuru Geliyor)

2018 PMYO alımları için Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi açıklamasını bekleyen adayların heyecanlı bekleyişinde sona geliniyor. Polis Akademisi Başkanlığı 2018 PMYO sınav duyurusunda En az lise vdengi okullardan mezun 2 bin 500 polis memuru adayı öğrenci alımı yapılacağını duyurmuş, söz konusu alımlarla ilgili detaylar için 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavını işaret etmişti. 

POLİS ALIMI İLANI YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA VE KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİR.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS MEMUR ALIMLARINI KAÇIRMAMAK, DİĞER KADIN-ERKEK ADAYLARLA ALIMLARLA İLGİLİ BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLA VE KATIL.

30 Haziran Holiganbet 2018 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları sınavının sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklanacak. Kısa süre içerisinde de Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi duyurusunun gelmesi, başvuru özel şartları, puan tabanı ve tarihlerin açıklanması bekleniyor. Polis Akademisi Başkanlığı 25 Mayıs 2018 tarihinde yaptığı duyuruda 2 bin 500 polis alımıyla ilgili, "Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Yüksek Okullarında eğitilmek üzere En az lise ve dengi okul mezunu adaylardan toplam 2.500 öğrenci adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar 30.06.2018 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerini kullanmıştı.