En Az İlkokul Mezunu Kamu Personeli Alımı Başvurusu Bitiyor-KPSS'siz 60 KPSS ile

İstanbul Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana başvurular bugün bitiyor. KPSS 'siz ve 60 KPSS ile yapılan kamu personeli alımında başvuru detayları haberimizde.

En Az İlkokul Mezunu Kamu Personeli Alımı Başvurusu Bitiyor-KPSS'siz 60 KPSS ile

İstanbul Üniversitesi kamu personeli alımı başvurusu bitiyor.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Genel Sekreterliği bünyesine İŞKUR 'den en az ilkokul mezunu personel alımı yapılıyor. Geçtiğimiz gün yayımlanan ilana başvurular bugün bitiyor. İnternet üzerinden alınan başvurular için detaylar haberimizde.

80 kamu personeli alımı için yayımlanan ilana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir

  • Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak, ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,
  •  Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
  • Yaptırılacak arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir,
  • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilecektir.
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe madde 16 'ya göre '' Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.'' denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı olmak,
  • Diğer hususlarda ilgili mevzuat / yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

KPSS 'SİZ VE 60 KPSS İLE

İlkokul ve lise mezunu kadrolara personel alımında sınav şartı aranmazken , lisans ve ön lisans kadrolar için KPSS şartı aranmaktadır. 

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları izleyerek başvurusunu yapması gerekmektedir:

https://esube.iskur.gov.tr

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada İş Arayan kısmından kimlik numaranızla giriş yapın ve İŞ İLANLARI kısmını tıklayın. 

Son olarak açılan sayfada İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini tıklayın ve ARA butonunu tıklayın. İlanlar aşağıda sıralanacaktır. 

KURA NE ZAMAN?

Noter huzurunda kura çekimi 08/05/2019 günü saat 10:30 da İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesi kapalı spor salonunda (Üniversite Mah. Bağlariçi Cad No:7 Avcılar-İstanbul) yapılacaktır.