Emniyete 22 Bin 500 Polis, 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 22 bin yeni polis memuru, 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak. Ayrıca Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'da personel alımlarına yoğunluk verecek.

Emniyete 22 Bin 500 Polis, 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Ağustos'ta yaptığı polis ve askeri personel alımları adaylar tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS DÜZEYİNDEN TÜM ALIMLARI TAKİP ETMEK, HİÇ BİR POLİS , ASKERİ PERSONEL, BEKÇİ, ZABITA MEMURU, MEMUR ALIMINI KAÇIRMAMAK İÇİN KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİRMEYİ UNUTMA. İNDİRMEK İÇİN TIKLA.

Fakat Sn. Cumhurbaşkanının açıklamalarına rağmen Polis Akademisi Başkanlığı ne PMYO, ne POMEM ne de PAEM konusunda hala net bir duyuru yayımladı. Polis Akademisi Başkanlığı'nca geçtiğimiz aylarda yapılan duyuruda alımlarla ilgili 23. Dönem POMEM kontenjanı 10 bin, PMYO kontenjanı 2 bin 500 olarak açıklanmıştı. Aradan geçen onca zamana ve işaret edilen KPSS ve YKS'nin hali hazırda Gencobahis tamamlanmasına rağmen Akademi hala net bir duyuru yapmayarak adayları bekletiyor.

Umarız bir kaç gün içerisinde polis alımlarıyla ilgili net bir duyuru yayımlanır da yüz binlerce adayın merakle beklediği süreç bir an önce başlar. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan, asker, polis ve bekçi alımlarıyla ilgili ne söylemişti.

Hükümetin 100 günlük icraat programını açıklayan Erdoğan, güvenlik alanında önemli adımlar atılacağını personel alımlarının hızlandırılacağını söylemişti. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emniyete 3 bin polis amiri, 22 bin 500 polis memuru, 7 bin bekçi; jandarmaya 500 subay, 4 bin 156 astsubay, 10 bin 175 uzman erbaş; Sahil Güvenlik Komutanlığına 44 subay, 98 astsubay, 300 uzman erbaş alarak güvenlik birimlerimizi güçlendiriyoruz" demişti.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA