Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartlı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak.Başvurular bugün başladı!

Emniyet Genel Müdürlüğünün yapacağı 20 sözleşmeli personel alımına başvurular bugün başladı.Kuruma bilgisayar mühendisi ve elektrik mühendisi alınacak.Detaylar haberimizde

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartlı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak.Başvurular bugün başladı!

Devlet Personel Başkanlığının internet sitesinde yayınlanan ilanda Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alım yapılacak pozisyonlar ise bilgisayar mühendisi ve elektrik mühendisi pozisyonları olacak. Başvurular bugün başladı 17 Mart Cuma günü sona erecek. İlana KPSS P3 puan türünden en az 50 puan alan adaylar başvurabilecek. Adaylara ayrıca sözlü sınav da yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
  2. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak
  3. Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  4. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması Gorabet sonuçları olumlu olmak (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  5. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER NELERDİR?

  1. Kimlik belgesi
  2. Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 vesikalık fotoğraf
  3. İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti
  4. KPSS sonuç belgesi

Başvuru yapmak isteyen adaylar bulundukları ilin Emniyet Müdürlüklerinin Personel Şube Müdürlüklerine başvuru yapabileceklerdir. Sözlü ve uygulamalı sınava katılacak adayların sınav yerleri tarihleri emniyet genel müdürlüğünün resmi internet sitesinden ilan edilecektir. Kesin başarı listesi KPSS P3 puan türü ile sözlü sınav puanının aritmetik ortalaması alınarak yapılacaktır Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan adaylar yerleştirildikleri yerlerde göreve başlayacaklardır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Bilgisayar Mühendisi Alım İlanının Detayları İçin Tıklayınız.

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Elektrik Mühendisi Alım İlanının Detayları İçin Tıklayınız.

Kamu personeli, işkur, sydv, banka personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA