EKPSS Tercih ve Kura Kılavuzu Yayımlandı! Tercih İşlemleri Başladı (İlkokul, Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans Kadro Dağılımı)

Engelli Memur adaylarının merakla beklediği tercih süreci başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından yapılan bilgilendirmede, EKPSS için tercih işlemlerinin 23 Aralık saat 23.59'a kadar ais.osym.gov.tr adresinden yapılabileceği belirtildi. Engelli memur alımı kura ve tercih tarihleri netleşti.

EKPSS Tercih ve Kura Kılavuzu Yayımlandı! Tercih İşlemleri Başladı (İlkokul, Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans Kadro Dağılımı)

EKPSS Tercih ve Kura Kılavuzu Yayımlandı! Tercih İşlemleri Başladı (İlkokul, Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans Kadro Dağılımı)

Engelli Memur adaylarının merakla beklediği tercih süreci başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından yapılan bilgilendirmede, EKPSS için tercih işlemlerinin 23 Aralık saat 23.59'a kadar ais.osym.gov.tr adresinden yapılabileceği belirtildi. Engelli Memur alımı için tercih işlemleri başladı. ÖSYM'den konuya dair bugün yayımlanan duyuruda adayların tercih kılavuzu ve kadro dağılımlarına ÖSYM'nin www.osym.gov.tr adresinden erişebileceği, ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden ise tercihlerini kolaylıkla yapabileceği belirtildi.

YENİ MEMUR ALIMLARI ART ARDA GELDİ! TÜM GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN TÜRKİYE'NİN LİDER MEMUR ADAYI SİTESİNİN SAYFASINI TAKİP ET.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin duyurusunda ayrıca şu ifadeler yer aldı: 

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2016-EKPSS veya 2018-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura veya 2018-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir

Adaylar, 2019 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna saat 13.30'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini 19-23 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 23 Aralık 2019 günü, saat 23.59'a kadar yapabileceklerdir.

Tercih işlemleri, Ek'te yer alan 2019-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

KADRO DAĞILIMLARI VE TERCİH KILAVUZU

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN.pdf,

İLKOKUL-ORTAOKUL KADRO DAĞILIMI İÇİN TIKLAYIN.pdf

LİSE KADRO DAĞILIMI İÇİN TIKLAYIN.pdf

LİSANS KADRO DAĞILIMI İÇİN TIKLAYIN.pdf

ÖNLİSANS KADRO DAĞILIMI İÇİN TIKLAYIN.pdf

EKPSS: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı


"Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan , EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA