EGM Kamu İlanı Yayınladı: KPSS'siz Personel Alımı Başvurusu Başladı

EGM , en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı için ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda , farklı kadrolarda çalıştırmak üzere işçi ve personel alımı yapılacağına yer verildi.

EGM Kamu İlanı Yayınladı: KPSS'siz Personel Alımı Başvurusu Başladı

EGM ilan yayınladı.

Baltalimanı Polisevi İŞKUR 'da ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağına yer verildi. KPSS şartı olmadan farklı kadrolara yapılacak personel alımında detaylar kamubulteni.com 'da. 

ALIM YAPILAN KADROLAR

Baltalimanı Polisevi 'ne yapılan personel alımında kadrolar şu şekilde;

  • Sıhhi Tesisatçı  
  • Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi)  
  • Bahçıvan  
  • Garson (Servis Elemanı)  
  • Soğuk Mezeci  
  • Bulaşıkçı (Stevard)  
  • Aşçı  
  • Mutfak Görevlisi  
  • Izgara Ustası  
  • Elektrik Teknisyeni  

İLANLARA BAŞVURACAKLAR BU SAYFADA

Kadın-erkek adaylarla bilgi alış verişi için >>  TIKLA KATIL

BAŞVURU HUSUSLARI

İŞKUR 'da yayınlanan ilanlarda , başvuru detayları ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

4) İşçi taleplerine başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

5) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

6) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

7) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

8) Taleplere başvuru yaparak nihai listelere giren adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşlarına ibraz etmek zorundadır. Belge teslim tarihi ve yeri, kamu kurum ve kuruluşlarınca adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

9) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

10) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır. 

11) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci adresleri dikkate alınacaktır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayınlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

12) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurum ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN

İŞKUR 'da başvuru ekranı açıldı. Başvuru yapmak isteyen adayların Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfası üzerinden müracaatını yapması gerekmektedir. İşte başvuru adımları >>

https://esube.iskur.gov.tr

Yukarıdaki linke tıklayın.

Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI yazan kısma tıklayın.

İş arama sayfası karşınıza çıkacak. O ekranda İŞYERİ UNVANI yazan kısma BALTALİMANI yazın ve ARA butonuna tıkalyın.

TÜM KAMU İLANLARINDAN , EGM POLİS MEMUR ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN