Edirne Belediyesi'ne Lise Mezunlarından İtfaiye Eri Alımı Başvuru Tarihleri ve Özel Şartlar

Edirne Belediye Başkanlığı'na en az lise mezunlarından itfaiye eri alımı için başvuru tarihleri ve şartları belli oldu.

Edirne Belediyesi'ne Lise Mezunlarından İtfaiye Eri Alımı Başvuru Tarihleri ve Özel Şartlar

Edirne Belediye Başkanlığı'na en az lise mezunlarından itfaiye eri alımı için başvuru tarihleri ve şartları belli oldu.

26 Mart 2021 Cuma 16:39
Edirne Belediyesi'ne Lise Mezunlarından İtfaiye Eri Alımı Başvuru Tarihleri ve Özel Şartlar

Edirne Belediye Başkanlığı'nın itfaiye eri alımı gerçekleştireceğine yönelik resmi duyuru 16 Mart 2021 tarihinde yayımlandı, ilgili alım için başvuruların 26 Nisan tarihinde başlayacağı ve 30 Nisan 2021 tarihine kadar süreceği belirtildi. Belediyenin itfaiye eri alımı için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS en az 60 puan şartının yanı sıra ortaöğretim , önlisans ya da  lisans mezunu olması gerektiği B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerektiği kaydedildi. Başvuru sırasında talep edilecek belgelere https://www.edirne.bel.tr adresinden erişilebileceğine vurgu yapılan resmi duyuruda, başvurulara dair, "26/04/2021 tarihinden 30/04/2021 tarihi mesai bitimine kadar (belirtilen tarihlerdeki mesai saatlerinde) imzalı Başvuru Formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte, Babademirtaş Mah. Çubukçular Hamam Sok. No: 17 Daire: 2 Merkez/EDİRNE adresinde bulunan Belediyemiz Sağlık İşleri Birimi tarafından boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra Babademirtaş Mah. Çubukçular Hamam Sok. No: 11 Merkez/EDİRNE adresinde bulunan Edirne Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.Posta ve diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Belediyemiz tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır." denildi. 
Başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ise şu şekilde sıralandı: 

İlan edilen İtfaiye Eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci  fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

a) İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.
b) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.)
c) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
d) Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az
(B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
f) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

YENİ İŞ HABERLERİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK , KADIN-ERKEK DİĞER ADAYLARLA İLETİŞİME GEÇEREK BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TÜRKİYE'NİN LİDER MEMUR ADAYI UYGULAMASINI İNDİRİN.

Son Güncelleme: 02.05.2021 01:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.