Düzce Üniversitesi Bünyesinde KPSS Şartlı 1 Avukat İstihdam Edilecek!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yayınlanan personel alım duyurusunda Düzce Üniversitesi Hukuk Müşavirliği Bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 avukat alımı yapılacağı ilan edildi.Adayların 2016 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olması ve avukatlık mesleğinde 8 yıl deneyimli olması gerekiyor.Başvurular 27 Mart-17 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Düzce Üniversitesi Bünyesinde KPSS Şartlı 1 Avukat İstihdam Edilecek!

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde bir personel alım ilanı yayınlandı. İlanda Düzce Üniversitesi Hukuk Müşavirliği bünyesinde istihdam edilmek üzere 18.03.2002 tarihli 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak sınavlar Hakkında Yönetmeliğin Ek 6'ncı maddesi gereğince hazırlanan ve 25.03.2015 tarihli 29306 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre münhal bulunan 1 (bir) adet avukat alımı yapılacağı duyuruldu. Adayların 2016 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekiyor. Adaylara ayrıca Anayasa Hukuku Medeni Hukuku Borçlar Hukuku Ticaret Hukuku Medeni Usul Hukuku İcra ve İflas Hukuku İdare Hukuku İdari Yargılama Hukuku Ceza Hukuku Ceza Usul Hukuku İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku 2547 ve 2914 sayılı Kanunlar ve İlgili Mevzuat gibi konulardan Piabet yazılı ve sözlü sınav uygulanacak. Başvurular 27 Mart Pazartesi günü başladı 17 Nisan Pazartesi günü sona erecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
 2. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış KPSSP3 puan türünden, en az 70 (YETMİŞ) PUAN almış olmak
 3. Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak
 4. Son başvuru tarihi itibariyle Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak
 5. Belgelendirmek kaydıyla Avukat olarak en az 8 yıl deneyimli olmak

İSTENİLEN BELGELER NELERDİR?

 1. Üniversitenin Personel Daire Başkanlığının internet sitesinden temin edilebilecek başvuru formu
 2. Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği
 3. 3 vesikalık fotoğraf
 4. 2016 KPSS sonuç belgesi
 5. Özgeçmiş
 6. Avukatlık Ruhsatnamesinin onaylı örneği
 7. Deneyim Belgesi

Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 17 Nisan Pazartesi gününe kadar şahsen veya posta yoluyla üniversitenin personel daire başkanlığına yapılacak. Yazılı sınav Rektörlük Binası Genel Sekreterlik Toplantı Salonunda 27.04.2017 saat 14.00 de yapılacak. Yazılı sınavın sonuçları 2 Mayıs Salı günü açıklanacak. Sözlü sınav 5 Mayıs Cuma günü üniversitenin Rektörlük Binası Genel Sekreterlik Toplantı Salonunda saat 14.00 te yapılacak. Sözlü sınavın sonucu 9 Mayıs Salı günü açıklanacak.

Duyuru için tıklayınız.

Kamubulteni.com KONYA