DSİ 78 Mühendis Alımı Başvuruları Başladı

Devlet Su İşleri bünyesinde çalışacak 78 mühendis alımı için başvurular başladı. Kimler başvuru yapabilir, başvuru ne zaman sona eriyor?

DSİ 78 Mühendis Alımı Başvuruları Başladı

Devlet Su İşleri bünyesinde çalışacak 78 mühendis alımı için başvurular başladı. Kimler başvuru yapabilir, başvuru ne zaman sona eriyor?

17 Ocak 2022 Pazartesi 10:21
DSİ 78 Mühendis Alımı Başvuruları Başladı

Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesinde çalışacak, yurdun farklı bölgelerinde görev yapacak 78 mühendis için başvurular alınmaya başladı.

Alınacak mühendis kadrosu şöyle;

İnşaat Mühendisi: 11 Personel

Elektrik Mühendisi veya Elektrik-Elektronik Mühendisi: 3 Personel

Makina Mühendisi: 13 Personel

Meteoroloji Mühendisi: 7 Personel

Harita mühendisi veya Jeodezi ve Fotogrametri veya Geomatik Mühendisi: 21 Personel

Jeofizik Mühendisi: 4 Personel

Ziraat Mühendisi: 4 Personel

Jeoloji Mühendisi ve Hidrojeoloji Mühendisi: 4 Personel

Bilgisayar Mühendisi veya Bilgisayar Yazılım Mühendisi: 1 Personel

Maden Mühendisi: 1 Personel

Orman Mühendisi: 1 Personel

KPSS Şartı Var mı?

Başvuru yapacak adayların 2020 KPSS P3 Puan türünden 70 ve üstü puan alması gerekmektedir.

Başvurular 28 Ocak 2022 Saat 24.00’de sona erecektir.

ADAYLARDA ARANILAN ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak.

c) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur. Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU TARİHİ

Başvurular; 17 Ocak 2022 tarihi saat 10.00 da başlayacak, 28 Ocak 2022 tarihi saat 24.00 de sona erecektir.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen adaylar arasından en yüksek KPSSP3 puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday (son sıradaki adayla eşit puan alanlar dâhil) uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.

SINAV TARİHİ VE YERİ

Uygulamalı sınava çağrılacak adayların; ad ve soyadları, sınav yeri, sınav tarihi ve saati ile ilgili bilgiler 7 Şubat 2022 tarihinde www.dsi.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylara elektronik ortamda bildirimde bulunulacaktır.

GİRİŞ SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar, başvuruda bulunurken çıktısını aldıkları Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formunu imzalı olarak aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 18 Şubat 2022 tarihinde Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığı’nda olacak şekilde posta ile (iadeli taahhütlü olarak) gönderecek veya Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığı’na elden teslim edeceklerdir.

a) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),

b) 2020 yılı KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,

c) Özgeçmiş,

d) Üç adet vesikalık fotoğraf.

Belgelerin posta ile gönderilmesi halinde, postadaki gecikmeler veya benzeri sebeplerle 18 Şubat 2022 tarihi mesai bitiminden sonra Genel Müdürlük kayıtlarına geçen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.