DSİ 2020 Yılı İşçi Alımı Başvurusu Başladı

Devlet Su İşleri bünyesine en az ilkokul mezunu adaylar arasından işçi alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan duyuruda kamu işçisi alımı başvuru ekranının açıldığına ve başvuruların alınmaya başladığına yer verildi. İşte işçi alımı başvuru bilgileri ve başvuru detayları.

DSİ 2020 Yılı İşçi Alımı Başvurusu Başladı

DSİ işçi alımı yapacak. 81 işçi alımı başvuru başladı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Devlet Su İşleri bünyesine , farklı kadrolarda çalıştırmak üzere işçi alımı yapılacağına yer verildi. 

İş İlanları yayımlanıyor. Takip için lütfen TIKLAYIN

DSİ tarafından yayımlanan duyuruda personel alımında başvuru bilgileri şu şekilde verildi:

  1. Kurumumuza ataması yapılan personel 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunamayacaktır.
  2. Kura çekimi noter huzurunda 09.07.2020 tarihinde saat 10:00 da Genel Müdürlük/Bölge Müdürlüklerinde yapılacaktır. Kurada belirlenen adaylar daha sonra DSİ Genel Müdürlüğü internet sitesinde (www.dsi.gov.tr) ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
  3. Kurumumuza atanacak personel; Operatör, Usta, Sondaj İşçisi, pozisyonlarında istihdam edilecektir.
  4. Sınav; sözlü (uygulamalı) yöntem kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.
  5. Kurumumuza ataması yapılan personel 4 ay deneme süresine tabi tutulacaktır.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE PERSONEL SAYISI

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU BAŞLADI

DSİ işçi alımı başvurusu İŞKUR üzerinden başladı. Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi e sube kısmından DSİ işçi alımı başvuruları başladı. 

https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda önce İŞ İLANLARI butonuna tıklayın. Daha sonra iş arama sayfası karşınıza çıkacak. Burada İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyin ve ARA Butonuna tıklayın. 

KAMU İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN