Dışişleri'ne KPSS Şartsız 2 Sekreter Alımı Yapılıyor: Başvuru Başladı

Dışişleri Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunları arasından KPSS puan şartı olmadan sözleşmeli sekreter alımı yapılacağına yer verildi.

Dışişleri'ne KPSS Şartsız 2 Sekreter Alımı Yapılıyor: Başvuru Başladı

Dışişleri Bakanlığı'na KPSS'siz sekreter alınacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlanları sayfası üzerinden duyuru az önce yayımlandı. Yayımlanan duyuruda , Dışişleri Bakanlığı bünyesine en az lise mezunları arasından kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Sekreter kadrosunda istihdam etmek üzere yapılan sözleşnmeli kamu personeli alımında KPSS şartı aranmamaktadır. 

Biz de kamubulteni.com olarak bu yazımızda, T.C. Paris Başkonsolosluğunda münhal bulunan 2 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna yapılacak personel alımının başvuru bilgilerine ve detaylarına yer verdik.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURU BAŞLADI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte müracaatını yapması gerekecek. Başvuru duyurusu ve evraklar şu şekilde:

"Başvurular en geç 25 Eylül 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluğumuzun “44, rue de Sevres, 92100 Boulogne-Billancourt” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-12:30 ve 14:00-16:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir."

1. Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

2. Özgeçmiş (CV),

3. Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,

4. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim müşavirlikleri veya ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

7. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA