Dışişleri KPSS'siz Sekreter Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda sözleşmeli sekreter kadrosuna kamu personeli alınacağına yer verildi. KPSS 'siz ilanın detayları yazımızda.

Dışişleri KPSS'siz Sekreter Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı sekreter alacak.

Dışişleri Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Köln Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 adet Sözleşmeli Sekreter kadrosuna kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı aranmadan yapılacak sekreter alımında başvuru bilgileri yazımızda. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Köln Başkonsolosluğu bünyesinde istihdam etmek üzere yapılacak sözleşmeli sekreter alımında başvuru genel şartlarına şu şekilde yer verildi:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki evraklarla birlikte müracaatını yapması gerekmektedir:

1. Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

2. Özgeçmiş (CV),

3. Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,

4. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

7. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,

Başvuru şekli şu şekilde:

"Başvurular en geç 21 Eylül 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluğumuz Türkisches Generalkonsulat, Luxemburgerstr. 285,50354 Hürth adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00-16.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir"

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA