Devlet Üniversitesi KPSS 60 Puanla Büro Personeli, Destek Personeli, Hemşire, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Kütphaneci, Tekniker ve Programcı Alıyor

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında ikamet şartı aranmadan Malatya Turgut Özal Üniversitesine kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

Devlet Üniversitesi KPSS 60 Puanla Büro Personeli, Destek Personeli, Hemşire, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Kütphaneci, Tekniker ve Programcı Alıyor

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında ikamet şartı aranmadan Malatya Turgut Özal Üniversitesine kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

15 Aralık 2022 Perşembe 10:13
Devlet Üniversitesi KPSS 60 Puanla Büro Personeli, Destek Personeli, Hemşire, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Kütphaneci, Tekniker ve Programcı Alıyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, ön lisans ve lisans mezunlarından oluşan kadrolar personel alımı yapacağını duyurdu. Toplamda 43 personelin alımının yapılacağı kadrolar için başvurular bugün başladı.

KPSS Şartı Var Mı?

Başvurular için 2022 KPSS’den lisans mezunları için P3 puan türünden, ön lisans mezunların P93 puan türünden 60 ve üzerinde bir puan almaları gerekiyor.

Hani Kadrolara Alım Yapılacak

Büro Personeli: 5 personel

Aşçı: 4 personel

Bahçe Bakım: 5 personel

Şoför: 2 personel

Hemşire: 1 personel

Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 23 personel

Kütüphaneci: 1 personel

Tekniker: 1 personel

Programcı: 1 personel

Mülakat Var Mı?

Başvurularda alımlar KPSS puan sırasına göre yapılacak. Alımlar için yazılı ve sözlü sınav yapılmayacak. Puan sırasına göre asil ve yedek adaylar belirlenecek.

Alım Yapılacak Kadrolar ve Nitelikleri

Başvuru Genel Şartları

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum olmamak,

c) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

e) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

f) Yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu olması

g) Ayrıca başvuracak adayların durumunun 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri hâlinde fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

h) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

- 4 Adet Fotoğraf,

- Sözleşmeli Personel Başvuru Formu, (https://personel.ozal.edu.tr/ ) adresinden temin edilecektir.)

- Mezuniyet Belgesi, (E-Devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilmektedir.)

- Kimlik Fotokopisi,

- Adli Sicil Kaydı, (E-Devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilmektedir.),

- Askerlik Durum Belgesi, (E-Devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilmektedir.),

- Geçerlilik süresi dolmamış 2022 KPSS(B) grubu sınav sonuç belgesi,

- Özel Koşul Belgesi (Varsa nitelikler bölümünde istenilen alanlarda çalıştığını gösterir, çalışma/görev belgeleri veya sertifikalar.),

- Güvenlik personeli için geçerli özel güvenlik görevlisi kimlik kartı,

- Yabancı dil şartı istenen kadrolar için dil sınavı sonuç belgesi,

- Tecrübe istenilen pozisyonlar için meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümüyle birlikte resmî veya özel kuruluşlardan başvuru tarihleri içerisinde alınmış iş deneyim belgesi (Islak imzalı olarak başvuru formuna eklenecektir. SGK Hizmet Dökümü’nde e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir. SGK Hizmet Dökümü’nde yer alan meslek kodu ile tecrübe istenilen pozisyonun uyumlu olması şarttır.),

- Ehliyet istenilen pozisyon için sürücü belgesi,

- Başvuru süresi içerisinde alınmış olması kaydıyla güvenlik görevlisi pozisyonları için beden kitle endeksini gösterir belgenin aslı (Resmî sağlık kuruluşlarından/merkezlerinden başvuru süresi içerisinde alınan belgede boy uzunluğu ve kilo bilgileri açıkça belirtilmiş olmalıdır.)

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 15 Aralık-29 Aralık 2022 tarihleri arasında yukarıda istenene belgelerle beraber üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaktır. Adaylar sadece tek bir unvana başvuru yapabilecektir.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.