Devlet Su İşleri kadrolu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün açıldı: İşte başvuru şartları

Devlet Su İşleri DSİ'de yeni kadrolu personel alımının şartları açıklandı. DSİ'nin yayınladığı duyuruya ilişkin tüm detayları bu yazımızda..

Devlet Su İşleri kadrolu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün açıldı: İşte başvuru şartları

Devlet Su İşleri Müdürlüğü (DSİ) 3'üncü bölge, Eskişehir'deki merkezde görevlendirilecek engelli aşçı alımını yapıyor. Engelli bireyler için hazırlanan bu harika iş fırsatı, mutfakta yeteneklerini sergileyebilmek isteyenlere yönelik kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. İşte başvuru süreciyle birlikte tüm detaylarıyla ilgili detaylı bilgiler..

Personel Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Bu eşsiz fırsata başvurmak için en az %40 engelli olduğunuzu gösteren bir sağlık raporuna sahip olmalısınız. Ayrıca aşağıdaki eğitim gereksinimlerinden birini karşılamanız gerekir:

- Aşçılık, aşçılık, mutfak-turizm, mutfak, mutfak sanatları ve yemek servisi gibi alanlarda lise mezunu olmak

- Aşçılık mesleği için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı yüksek lisans belgesi sahibi olmak

- 24 Haziran 2024'te 35 yaş altı olmak

Devlet Su İşleri kadrolu personel alımı yapıyor

İşe alım süreci nasıl gerçekleşecek?

Başvurular arasında noter huzurunda gerçekleşecek olan kura ile belirlenecek. Adaylar, mülakata ve uygulamalı sınava davet edilecek. Bu sınavda uzmanlık bilgi ve becerilerinizi ortaya koyma fırsatına sahip olacaksınız. Sınavı geçen adaylar DSİ'nin deneyimli kadrosuna katılacak.

Devlet Sulama İşlerine Personel Alım Profili

DSİ, engelli aşçı alımında kişilere 4 aylık deneme süreci uygulayacak. Bu aşamada başarılı olan adayların, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'nde 3 yıl süreyle Eskişehir'de çalışma olanağına sahip olacak.

Mutfakta mucizeler yaratabileceğinizi düşünüyor ve engellilere özel bu iş fırsatından yararlanmak istiyorsanız 28 Haziran 2024'e kadar başvuru yapmayı unutmayınız. Başvurular İŞKUR, Elektronik Şube, ALO 170 hattı ve İŞKUR hizmet noktalarından yapılabilecek.