Devlet Su İşleri DSİ En Az 50 KPSS ile 222 Destek Personeli Alımı Yapacak

Devlet Su İşleri’nin (DSİ) bugün yayımlanan ilanında destek personeli kadrosu için 222 alım yapılacak. İllere göre kadro dağılımı ve başvuru şartları haberimizde…

Devlet Su İşleri DSİ En Az 50 KPSS ile 222 Destek Personeli Alımı Yapacak

Devlet Su İşleri’nin (DSİ) bugün yayımlanan ilanında destek personeli kadrosu için 222 alım yapılacak. İllere göre kadro dağılımı ve başvuru şartları haberimizde…

11 Ocak 2023 Çarşamba 12:21
Devlet Su İşleri DSİ En Az 50 KPSS ile 222 Destek Personeli Alımı Yapacak

DSİ personel alımı başvuruları başladı. Destek personeli kadrosu için 60 şehirde 222 personel alımı yapılacak. Merkez ve taşra teşkilatlarına yapılacak alımlar için başvuru şartları belli oldu.

KPSS Şartı Var Mı?

Adaylar başvurularını 2022 KPSS puanıyla yapacak. Başvurular için KPSS P94 puan türünden 50 ve üzeri puan almak gerekiyor.

Mülakat Şartı Var Mı?

Alımlar KPSS puanıyla yapılacak. KPSS’den yüksek puan alan adaylardan başlanarak yerleştirme yapılacak. Alımlarda yazılı ve sözlü sınav olmayacak. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece 1 tanesine başvuru yapabilecektir.

Eğitim Şartı

Devlet Su İşleri (DSİ) destek personeli alımı için lise mezunu olmak gerekiyor.

Başvuru Genel Şartları

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak.

2-Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

3-Seyahate ve arazide çalışmaya elverişli olmak.

4- Daha önce temizlik işlerinde çalışmış olmak. (Sigortalı olarak çalıştığına dair sigorta hizmet dökümü veya çalışılan yerden alınan belgenin eklenmesi gerekmektedir.)

5- Atanmaya hak kazanan adayların "Bulaşıcı hastalığı ile temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamaktadır." ibareli heyet raporu (Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Hastanelerden) almaları gerekmektedir

6-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması gerekmektedir.

8- Herhangi bir sebeple kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

9- Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak

10- Gece ve gündüz, iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

11- 01.01.2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. 01.01.1988 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 11-23 Ocak 2023 tarihleri arasında online olarak “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapabilecektir. Başvuru linkine yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

- Adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edileceğinden adaylardan başvuru aşamasında bu belgeler istenilmeyecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Asil olarak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler ayrıca yayımlanacaktır. Mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmeyen adaylar başvuru güncel bilgilerini manuel olarak giriş yapıp, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini pdf formatında e-Devlet üzerinden yükleyeceklerdir.

- Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin Yüksek Öğretim Kurumunca denkliği kabul edilen bölümlerden mezun olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “ Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

Not: Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinde “İşleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir…” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

İllere Göre Kadro Dağılımı

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ramazan 2023-01-11 13:45:41

Şu yaş sınırını kaldırın artık

Avatar
Nur 2023-01-11 19:11:09

Önlisans mezunları neden alınmıyor