Devlet Su İşleri (DSİ) 221 Büro Personeli Alımı Yapacak KPSS Eğitim ve Diğer Şartlar

Devlet Su İşleri 47 şehirde 221 büro personeli alımı yapacak. Başvurular başladı. Başvuru linki haberimizde…

Devlet Su İşleri (DSİ) 221 Büro Personeli Alımı Yapacak KPSS Eğitim ve Diğer Şartlar

Devlet Su İşleri 47 şehirde 221 büro personeli alımı yapacak. Başvurular başladı. Başvuru linki haberimizde…

11 Ocak 2023 Çarşamba 16:15
Devlet Su İşleri (DSİ) 221 Büro Personeli Alımı Yapacak KPSS Eğitim ve Diğer Şartlar

Devlet Su İşleri (DSİ), merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 221 büro personeli alımı yapacak. 7 farklı branştan alınacak kadrolar için 2021 veya 2022 KPSS puan şartı gerekiyor.

KPSS Şartı Var Mı?

Adaylar başvurularını 2021-2022 KPSS puanıyla yapacak. Başvurular için KPSS P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almak gerekiyor.

Mülakat Şartı Var Mı?

Alımlar KPSS puanıyla yapılacak. KPSS’den yüksek puan alan adaylardan başlanarak yerleştirme yapılacak. Alımlarda yazılı ve sözlü sınav olmayacak. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece 1 tanesine başvuru yapabilecektir.

Hangi Branşlardan Alım Yapılacak?

- Muhasebe: 69 personel

- İşletme: 76 personel

- Maliye: 21 personel

- Halkla İlişkiler: 5 personel

- Büro Yönetimi: 10 personel

- İnsan Kaynakları: 6 personel

- Adalet: 34 personel

Başvuru Genel Şartları

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak.

2-İşini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

3-Seyahate ve arazide çalışmaya elverişli olmak.

4-Tercih edilecek pozisyon için aranan nitelikleri taşıyor olmak.

5-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

6- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması gerekmektedir.

7- Herhangi bir sebeple kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

8- Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak

9- Her branş için aşağıda belirtilen ön lisans bölümlerinden mezun olmak.

Eğitim Şartları

Muhasebe

- Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İşletme

- Genel İşletme, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, Ticaret ve Yönetim, Endüstriyel Yönetim, Orta Kademe Yöneticilik, Orta Kademe Yöneticiliği, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, İşletme Yönetimi, Yönetim, Sevk ve İdare önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Adalet

- Adalet Meslek Eğitimi, Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksek okulundan mezun olmak.

Halkla İlişkiler

- Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Büro Yönetimi

- Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İnsan Kaynakları

- İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Maliye

- Maliye önlisans programından mezun olmak.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 11-23 Ocak 2023 tarihleri arasında online olarak “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapabilecektir. Başvuru linkine yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

- Adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edileceğinden adaylardan başvuru aşamasında bu belgeler istenilmeyecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Asil olarak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler ayrıca yayımlanacaktır. Mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmeyen adaylar başvuru güncel bilgilerini manuel olarak giriş yapıp, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini pdf formatında e-Devlet üzerinden yükleyeceklerdir.

- Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin Yüksek Öğretim Kurumunca denkliği kabul edilen bölümlerden mezun olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “ Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

Not: Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinde “İşleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir…” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

İllere Göre Kadro Dağılımı

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ümit 2023-01-11 16:49:06

Kariyer kapısına giriş yaptığımızda devlet su işlerine ait bir ilan olmadığı yazıyor.

Avatar
Mehmet 2023-01-11 18:53:56

Yahu sabahtan beridir bu ilana bir türlü ulaşamadım ilanı kaldırmışlar. Konu hakkinda bilgisi olan var mi?