Devlet Su İşleri (DSİ) 1273 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Büro Personeli Destek Personeli ve Mühendis Alımı Yapıyor

Devlet Su İşleri (DSİ) 1273 personel alımında başvurular sona eriyor. Başvurularda son gün 23 Ocak 2023 Pazartesi…

Devlet Su İşleri (DSİ) 1273 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Büro Personeli Destek Personeli ve Mühendis Alımı Yapıyor

Devlet Su İşleri (DSİ) 1273 personel alımında başvurular sona eriyor. Başvurularda son gün 23 Ocak 2023 Pazartesi…

21 Ocak 2023 Cumartesi 09:21
Devlet Su İşleri (DSİ) 1273 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Büro Personeli Destek Personeli ve Mühendis Alımı Yapıyor

4 Farklı pozisyonda Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 1.273 sözleşmeli kamu personel alımı yapılacak.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak

Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 30 Personel

Mühendis: 800 personel

Büro Personeli: 221 personel

Destek Personeli: 222 personel

KPSS Şartı Var Mı?

Başvurular 2022 KPSS puanlarıyla yapılabilecek. Lisans mezunları için KPSS P3, Ön lisans mezunları için P93 ve ortaöğretim mezunları için ise P94 puan türlerinden başvuru kabul edilecek. Başvuru yapabilmek için mühendis ve büro memuru kadrosu için en az 60, Koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli kadrosu için ise en az 50 puan şartı bulunuyor.

Mülakat Var Mı?

Başvurular sonrası yapılacak alımlar için sözlü ve yazılı sınav yapılmayacak.

Başvuru Genel Şartları

1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak.

2- İşini sürekli yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

3- Seyahate ve arazide çalışmaya elverişli olmak.

4- Tercih edilecek pozisyon için aranan nitelikleri taşıyor olmak.

5- 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden geçerli bir puana sahip olmak.

6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması gerekmektedir.

8- Herhangi bir sebeple kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

9- Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 11-23 Ocak 2023 tarihleri arasında online olarak “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapabilecektir. Başvuru linkine yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

- Adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edileceğinden adaylardan başvuru aşamasında bu belgeler istenilmeyecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Asil olarak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler ayrıca yayımlanacaktır. Mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmeyen adaylar başvuru güncel bilgilerini manuel olarak giriş yapıp, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini pdf formatında e-Devlet üzerinden yükleyeceklerdir.

- Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin Yüksek Öğretim Kurumunca denkliği kabul edilen bölümlerden mezun olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “ Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

Not: Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinde “İşleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir…” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Alım Yapılacak Kadrolar ve Dağılımları

https://www.kamubulteni.com/images/upload/dsi1.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/dsi2.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/dsi3.png

https://www.kamubulteni.com/images/upload/dsi4.png

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.