Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız Personel Alacak!

Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü,DPB resmi sitesinde yayınlamış olduğu ilan ile KPSS şartsız sözleşmeli 16 adet personel alımı yapılacağını açıkladı.İlana kimler başvurabilir,başvuru şartları nelerdir gibi detaylar haberimizde.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız Personel Alacak!

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sitesinde 8 Mart 2017 tarihinde Anadolu Üniversitesi 27 adet sözleşmeli personel alım ilanı yayımlanmasının ardından bir ilan daha yayımlandı.Yayımlanan ilanda Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Antalya,Mersin ve Samsun illerinde görevlendirmek üzere toplamda 16 adet Türk Uyruklu Misafir Sanatçı pozisyonunda kamu personeli alacak.Alımı yapılması planlanan 16 kişi sözleşmeli olarak görevlendirilecektir.

Alım yapılacak pozisyon:Bale Sanatçısı

Alım yapılacak illere Dağılımı:Antalya (4),Mersin (6),Samsun (6)

Devlet Opera Ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 16 adet sözleşmeli bale sanatçısı alım ilanına başvuracak adaylarda bulunması gereken şartlar nelerdir?

*4 yıllık mezun veren Müzik ve Sahne Sanatları Goldenbahis Eğitimi veren Fakülte,Akademi veya Konservatuardan  Mezun Olmak,ya da son sınıfta okuyor bulunmak

*657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddelerini taşımak

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

*Erkek adayların askerlikle ilişkisi olmak

Başvurular 13 Mart 2017 tarihinde başlayacak olup 19 Mart 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı / Eğitim Şube Müdürlüğü’ne elden başvuru yapacaklardır.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız 16 Adet Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Alım İlanının Detayları İçin