Devlet Bankası 81 ilde 1000 Servis Görevlisi Alımı Yapacak

Kamu bankaları arasında yer alan Halbank 81 ilde servis görevlisi pozisyonunda görevlendirmek üzere 1000 personel alımı yapacağını duyurdu. İşte alım detayları..

Devlet Bankası 81 ilde 1000 Servis Görevlisi Alımı Yapacak

Devlet Bankası 81 ilde 1000 Servis Görevlisi Alımı Yapacak

Devlet Bankası olan Halkbank Servis görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Halkbank yayımladığı duyuruda 81 ilde görevlendirmek üzere 1000 servis görevlisi alımı yapacak. 

Başvuru şartları aşağıdaki gibidir

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  2. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak
  3. Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alımsatımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından, bilişim alanında işlenen suçlardan hükümlü bulunmamak,
  4.  Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak
  5.  01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak
  6. Üniversitelerin/yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren ve Tablo-2’de belirtilen bölümlerinden mezun olmak ya da Şubat 2023 itibarıyla mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak
  7. Herhangi bir sağlık sorunun olmaması gerek

Alımla sınav ile olacak

Alımlar sınav ile olacak. Sınav için başvurular 27 Ekim 2022 Perşembe – 13 Kasım 2022 Pazar günü saat 23.59’a kadar İstanbul Üniversitesi’nin https://halkbank.istanbul.edu.tr internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır.

Halkbank 81 ilde 1000 Servis Görevlisi Alımı ilanının detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN