Deniz Kuvvetleri Subay Alımı Başvuruları Başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alım ilanı az önce Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfasında yayımlandı. İlana başvurular başladı. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde.

Deniz Kuvvetleri Subay Alımı Başvuruları Başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alım ilanı yayımlandı.

2018 yılı askeri personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Bugün yayımlanan yeni ilanda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere subay alımı yapacağını duyurdu. Dış kaynaktan yapılacak subay alımı için yayımlanan ilanda muvazzaf statüde Deniz sınıfı subay olarak istihdam etmek üzere çok sayıda askeri personel alımı yapılacağına yer verildi.

SUBAY-ASTSUBAY-PÖH-JÖH ALIMLARINDAN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİRMEYİ UNUTMAYIN. İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların Türkiye cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olması, 01 Ocak 2018 tarihi itibarı ile Lisans düzeyinden mezun olan adaylar için 01 Ocak 1991 ve daha sonra doğanlar, lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 01 Ocak 1986 ve daha sonra doğumlu olması, en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların aşağıdaki tabloda belirtilen bölümlerden mezun olması, 2017 veya 2018 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda “KPSSP3 Lisans Puanı (her iki yılda Cratosslot da sınavlarından en az 60 almış olmak şartları aranır.

Bu şartların yanı sıra başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki diğer şartlar da aranır.

BAŞVURU

İlana başvurular internet üzerinden alınmaktadır. Başvuru yapmak için adayların aşağıdaki bağlantı adresine gitmesi ve buradaki istenen bilgileri tam olarak doldurması gerekmektedir. İnternet üzerinden alınan başvuruların ardından adaylar seçim aşamalarına çağrılacaktır. 

Başvuru adresi: https://personeltemin.msb.gov.tr

MEZUNİYET ŞARTI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

BOY KİLO ŞARTI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki tabloda yer alan boy kilo şartını taşıması gerekmektedir.

FİZİKİ YETERLİLİK

Seçim aşamalarına katılanlar aşağıdaki testlere tabi tutulacak.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA