Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na Dış Kaynaktan Subay Alınacak (Mezuniyet, Yaş ve Diğer Şartlar)

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na dış kaynaktan subay alımı yapılacak. Başvurular sürüyor...

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na Dış Kaynaktan Subay Alınacak (Mezuniyet, Yaş ve Diğer Şartlar)

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na dış kaynaktan subay alımı yapılacak. Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden geçtiğimiz günlerde yapılan resmi bilgilendirmede Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na  KPSS'den en az 60 ve üzeri alan (2017-2018) en az lisans mezunu, 27 yaşından büyük olmayan (Lisansüstü eğitimi alanlar için yaş sınırı 32)  subay alınacağı ilgili alım için başvuruların 10 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılacağı bildirilmişti.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS ASKERİ PERSONEL ALIMLARI, POLİS, MEMUR VE DİĞER ARLIMLARI TAKİP ETMEK İÇİN KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİRMEYİ UNUTMAYIN. TIKLAYIN İNDİRİN.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK, Betticket MEZUNİYET ŞARTI NE?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı için ön başvuru işlemleri https://personeltemin.msb.gov.tr üzerinden gerçekleşecek.

Başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki bölümlerden mezun olması gerekiyor: 

Başvurular Hangi durumlarda geçersiz sayılır? 

Subay alımı başvuru kılavuzunda adayların hangi durumlarda başvurularının geçersiz sayılacağına yönelik bilgilendirme yer alıyor. Bakanlık tarafından paylaşılan kılavuzda başvuruların geçersiz sayılma durumuna ilişkin "Başvurunuz Hangi Durumlarda Geçersiz Sayılır? Yanlış beyanda bulunanlar ile yukarıda sahip olunması gereken nitelikleri taşımadığı tespit edilenlerin (başarılı olup kursa katılsalar dahi) işlemleri durdurulacak ve iptal edilecektir" ifadelerine yer veriliyor.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA