Danıştay en az lise mezunu zabıt katibi alımı başvuru şartları

Danıştay en az lise mezunu 60 zabıt katibi alımı yapıyor. İşte yayımlanan ilanın detayları.

Danıştay en az lise mezunu zabıt katibi alımı başvuru şartları

Danıştay tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu zabıt katibi alımı yapılacağı belirtildi.

İlanın yayımlanması ile birlikte alıma başvuruda bulunmak isteyen adaylar, internet üzerinden başvuru şartlarını ve başvuru şekli ile başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Bizde Kamubulteni.com olarak bu bilgileri adaylara tek başlık altında derledik.

Başvuru Şartları

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun ilişkili maddelerinde yer alan hükme göre 35 yaşını bitirmemiş olması (31/12/1982 ve sonrası doğmuş olanlar.)

# 2016-Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans ve 2016- Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre en az 70 puan almış olmak.

# Güvenlik Soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak

# Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar, adalet yüksekokulu, adalet bölümümden mezun olmak,

# Makrobet Diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,

# Bunların dışında lise mezunu olan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslarda bilgisayar sertifikası almış olmak.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Başvuru Formu

# T.C. nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

# KPSS sonuç belgesi

# Diploma aslı veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi ve fotokopisi,

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Danıştay zabıt katibi alımı başvurular 28 Haziran mesai saati ile başlayacak ve 4 Temmuz saat 17.00’da sona erecek. Mesai saatleri içinde alınacak başvuruların Danıştay Başkanlığına şahsen yapılması gerekmektedir. Posta ve APS ile alınan başvurular kabul edilmeyecek.

Mülakata Kaç Kişi Çağrılacak?

60 personel alımı için 20 katı kadar kişi personel klavye mülakatına çağrılacak.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Danıştay personel alımına ait sonuçların açıklanacağı tarih henüz belli değil. Sonuçlar Danıştay resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak.

Kamubulteni.com  | Ankara