Danıştay En Az Lise Mezunu Personel Alımı İlanı Yayımladı

Son dakika haberi: Danıştay Başkanlığı bugün ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda 5 farklı kadroda çalıştırmak üzere 28 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

Danıştay En Az Lise Mezunu Personel Alımı İlanı Yayımladı

Danıştay düşük KPSS ile personel alacak.

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda den az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puanı ile yapılacak personel alımında başvurular 25 Haziran 2019 günü başlayacak.

ALIM YAPILAN KADROLAR

Danıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alımı ilanında Hizmetli olarak çalıştırılmak üzere 19, Sağlık Teknisyen Yardımcısı olarak çalıştırılmak üzere 2, Aşçı olarak çalıştırılmak üzere 3, Garson olarak çalıştırılmak üzere 2 ve  Bulaşıkçı olarak çalıştırılmak üzere 2 olmak üzere toplamda 28  Destek Personeli alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuracak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 • Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin Genel Şartlar başlıklı 5'inci maddesinin 1'inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1984 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)
 • 2018-KPSS lisans ve 2018-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
 • Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Her kadro için başvuru özel şartları ise şu şekilde;

Garson

 • Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

Aşçı

 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
 • Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,
 • Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

Bulaşıkçı

 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Sağlık Teknisyen Yardımcısı

 • Meslek liseleri veya Teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak

Hizmetli

 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak

BAŞVURU TARİHLERİ VE ŞEKLİ

İlana başvurular Danıştay Başkanlığı 'nın Ankara 'da bulunan merkezine şahsen yapılacak. Adaylar aşağıdaki evrakları 25 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine şahsen teslim edecek. Posta ile başvurular kabul edilmiyor.

İlana başvuracak diğer adaylarla bilgi alış veriş için TIKLAYIN

MOBİL UYGULAMAMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN İNDİRİN VE TÜM MEMUR ALIMLARINDA ANBEAN HABERDAR OLUN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN