Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor Şartları ve Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, personel kadrosunu genişletmek için açtığı ilanda başvurular aktif olarak başladı. Başvurular 27 Ocak 2023 Cuma günü saat 18.00’e kadar devam edecek.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor Şartları ve Detayları Belli Oldu

Yayımlanan ilanda 4 yıllık ilgili fakülte mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara personel alımı gerçekleştirilecek. Mühendislik fakültesinin bazı bölümlerinden ve iktisat/işletme bölümlerinden mezun olanların başvuru yapabileceği kadrolara personel alımı 16 Ocak’ta başladı.

KPSS Şartı

Başvurular için 2021 ve 2022 yılları KPSS puanı gerekiyor. Mühendislik bölümlerinden başvuranlar KPSS P1 puan türüyle, iktisat/işletme mezunları ise P14 veya P24 puan türünden biriyle başvuru yapabilecek. başvuru için 85 ve üzeri KPSS puanı alma şartı bulunuyor.

Dil Şartı

Başvurular için İngilizce alanında en az B seviyesinde (En az 80) dil şartı bulunuyor.

Sınava Başvuru Şartları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımaları,

b) Ağıdaki tabloda belirtilen en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerden mezun olmak yada bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının ilgili bölümünden mezun olmak.

c) 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),

e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak

f) İşini sürekli yapmasına engel olabilecek akıl hastalıklarının olmamak.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

a) Özgeçmiş

b) Son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf

c) Diploma veya mezuniyet belgesinin veya Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınmış barkodlu Yükseköğretim mezun belgesi

ç) Uluslararası geçerliliği olup, dil yeterliliği bakımından ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre YDS/e-YDS sınavlarına denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen puanla başvuruda bulunulması halinde ilgili belge.

Alım Yapılacak Bölümler

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 16 Ocak 2023 tarihinden itibaren Başkanlığın internet sitesi olan (www.ssb.gov.tr) adresinden sınav başvuru ekranındaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak yapacaktır. Başvurular 27 Ocak 2023 Cuma günü saat 18.00’e kadar devam edecektir.

Giriş Sınavı

Giriş sınavı KPSS puanı en yüksek olan adaylardan başlanarak sözlü şekilde yapılacaktır. Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların isimleri ve sınav giriş bilgileri daha sonra Başkanlığı internet (www.ssb.gov.tr) adresinden duyurulacaktır.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /