Cumhurbaşkanlığı 2022 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapacağını Duyurdu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, 10 farklı bölüm mezununun başvuru yapabileceği 55 kamu personeli alımı yapacak.

Cumhurbaşkanlığı 2022 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapacağını Duyurdu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, 10 farklı bölüm mezununun başvuru yapabileceği 55 kamu personeli alımı yapacak.

29 Kasım 2022 Salı 10:03
Cumhurbaşkanlığı 2022 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapacağını Duyurdu

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na 55 Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı alınacak. Sadece lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar için ilgili KPSS puan türlerinden 70 ve üzeri almak gerekiyor. Başvurusu onaylanan adaylar daha sonra yazılı ve sözlü sınava alınacak.

Alım Yapılacak Bölümler ve Kadroları

Başvuru Genel Şartları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarını taşımak

b) Yukarıda belirtilen lisans bölümlerinden birinden mezun olmak. (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini PDF formatında tarayarak müracaatları sırasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.),

c) Giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak gerekiyor (01/01/1988 ve daha sonra doğmuş olmak),

ç) İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olması veya dil yeterliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavda buna denk veya üstü puan almış olması gerekmektedir (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖK-DİL) puanı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanı yerine kullanılmamakta olup YÖK-DİL puanı ile başvuran adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.).

d) Aşağıdaki puan türlerinden asgari puan almak

NOT: Başvurusu kabul edilen adayların listesi 22/12/2022 tarihinden itibaren www.sbb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

a) Diploma veya geçici mezuniyet belgesini (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini PDF formatında tarayarak müracaatları sırasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.),

b) KPSS sonuç belgesini,

c) YDS/e-YDS’den veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir dil sınavından alınan sonuç belgesini

ç) Kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmişini (Düz yazı şeklinde yazılacaktır.), d) 1 adet yeni çekilmiş 4,5x6 cm ebadında vesikalık fotoğrafını,

e) Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılı kimlik kartı / nüfus cüzdanı fotokopisini (ön ve arka yüzü aynı sayfada olacak şekilde) tarayarak sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını, istenilen belgeleri www.sbb.gov.tr internet adresindeki Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu bağlantısından yükleyerek yapacaktır. Başvurular, 29 Kasım 2022 tarihinde başlayan başvurular 13 Aralık 2022 saat 18.00’e kadar devam edecektir.

Yazılı Sınav Yeri ve Tarihi

Yazılı sınav 15/01/2023 tarihinde saat 10:00’da Ankara’da yapılacaktır. Adayların sınava girecekleri adresler 06/01/2023 tarihinden itibaren www.sbb.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava alınacaktır.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.