Cumhurbaşkanı Açıkladı: 129 Bin Personel Alımı Yapılacak (İŞKUR'dan)

Yerli otomobilin fabrikasının temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok şehirde , teşviklerle açılan yeni işletmelere 129 binden fazla personel alımı yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Açıkladı: 129 Bin Personel Alımı Yapılacak (İŞKUR'dan)

129 bin personel alımı yapılacak.

Türkiye 'nin otomobili Girişi Grubu fabrikasının temel atma töreni bugün gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın katılımı ile düzenlenen programda kürsüye geçen Erdoğan, son dönemlerde yaşanan gelişmelere,  açılan işletmelere dair bilgiler paylaştı.

TOGG 4 BİNDEN FAZLA PERSONEL ALACAK

Yerli otomobilin üretilececeği fabrika hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikaya 4 binden fazla personel alımı yapılacağını söyledi.

129 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Verilerimize göre ilk 6 ayda sanayi siciline yaklaşık 7 bin işletme kaydoldu. İstanbul, Bursa, Ankara, Konya başta olmak üzere yurdun dört bir yanında yeni işletmeler faaliyete geçti. Sadece Haziran ayında ise 1421 yeni sanayi işletmesi kuruldu. Bu sayı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 91 'lik bir artışa tekabül ediyor. 

Yılın ilk yarısında sadece OSB'lerde 606 üretim tesisi faaliyete geçti.  Gıdadan kimyaya, mobilyadan makine imalatına varıncaya kadar farklı sektörlere uzanan fabrikalar için özel sektörümüz 9 milyar liraya yakın yatırım yaptı. Haziran 'da düzenlediğimiz 859 yatıırm teşvik belgesi ile teşvik tarihimizdeki aylık belge rekorunu kırdık.

Özel sektörün 84 milyar liralık yatırımı için teşvik belgesi verdik. Bu yatırımlar tamamlandığında 129 binin üzerinde vatandaşımıza yeni iş imkanı sağlanacaktır. "

Yapılacak alımların çoğunluğu İstanbul, Ankara, Bursa ve Konya şehirlerine olacak. Siz de aşağıdaki yorum kısmından personel alımı beklediğinzi şehirleri yazabilirsiniz. İlanlar yayımlanıyor. Takip için  TIKLAYIN

ALIMLAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Açılan yeni işyerleri ve üretim tesislerine personel alımları İŞKUR üzerinden yapılacak. İlanlar yayımlandığında kamubulteni.com 'da olacak. Bildirimle haberiniz olsun istiyorsanız mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN