CTE Memur Alımı Başvurusu e Devlet'ten Alınıyor: Sırada Katip, Mübaşir, İKM-Gardiyan Alımı Var

CTE 400 kadın erkek memur alımı için başvurular e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuruların başlamasının ardından sırada İKM , Katip, Personel ve Mübaşire alımı var.

CTE Memur Alımı Başvurusu e Devlet'ten Alınıyor: Sırada Katip, Mübaşir, İKM-Gardiyan Alımı Var

CTE memur alımı başvurusu e devlet'ten alınıyor: Sırada İKM-gardiyan, katip mübaşir alımı var.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 400 idare memuru alımı için başvurular e devlet kapısı üzerinden alınıyor. CTE'de çalışmak isteyen adayların başvurusunu 11 Aralık tarihine kadar yapması gerekmektedir. CTE'ye sözlü sınav ve mülakat ile 9-5'inci dereceli kadrolara 300’ü Erkek (Erkek hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için), 100’ü Kadın (Kadın hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için) olmak üzere toplam 400 idare memuru öğrencisi alımının detayları şu şekilde:

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 29'uncu maddesi hükümleri gereğince adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

-Türk Vatandaşı olmak,

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,  zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

-Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

-Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11.12.2020 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (06/09/1985 ve sonrası doğumlu olanlar),

-Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (sağlık kurulu raporu sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

-2020 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

-En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak, 

BAŞVURULAR E DEVLET KAPISINDAN

İlana başvurular e devlet kapısından başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki sayfaya gitmesi gerekmektedir.

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde YENİ BAŞVURU yazan yere tıklayın ve başvurunuzu yapın.

SIRADA İKM - KATİP-MÜBAŞİR ALIMI VAR

İdare memuru alımının ardından Adalet Bakanlığı'na zabıt katibi, mübaşir ve personel ile CTE'ye İKM alımı yapılması bekleniyor. Adaylar, uzun süredir beklenen 10 bin personel alımının bir an önce yayımlanmasını istiyor.

İlanlar geldiğinde haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN