CTE 81 Şehre 7 Bin Memur Alımı Yapacak-İşte İlan Tarihi (İKM Alımı 2020)

CTE 2020 yılı kamu personeli alımı tarihi hakkında bir açıklama geldi. 7 bin personel alımı yapılacağı bildirilirken alımın KPSS 'den önce olacağı öğrenildi. İşte CTE 2020 yılı kamu personel alımı başvuru şartları ve detayları 2020.

CTE 81 Şehre 7 Bin Memur Alımı Yapacak-İşte İlan Tarihi (İKM Alımı 2020)

CTE 7 bin memur alımı KPSS 'den önce olacak.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 2020 yılı kamu personeli alımı için geri sayım devam ediyor. En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak personel alımında ilk bilgi geldi. 2020 yılı personel alımı lisans ön lisans ve ortaöğretim KPSS 'den önce yapılacak. 

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALINACAK

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) 2020 yılında aşağıdaki kadrolara personel alımı yapacak:

İnfaz ve Koruma Memuru

Şoför,

Aşçı,

Teknisyen,

Avukat,

Hizmetli,

Psikolog,

Sosyal çalışmacı,

Öğretmen,

Veteriner,

Cezaevi katibi,

Hemşire,

Kaloriferci.

CTE personelleri bu adreste:  TIKLA KATIL

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

CTE kamu personeli alımında başvuru genel şartları şu şekilde olacak:

Türk Vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,  

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

YAŞ ŞARTI

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  16/07/2019  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak;  
Merkezî sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) ve hemşire için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Sizce yaş şartı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından taleplerinizi yazabilirsiniz.

KPSS ŞARTI

En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak personel alımında 2018 KPSS puanı esas alınacak. 2018 KPSS 'ye girenler arasından yapılacak personel alımında KPSS şartı 70 olacak. Peki sizce KPSS şartı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından taleplerinizi yazabilirsiniz.

81 ŞEHRE ALIM OLACAK

CTE personel alımı ilanının Haziran ayında geleceği öğrenildi. CTE 2020 yılı personel alımında Türkiye geneli ilan yayımlayacak ve 81 şehirde bulunan cezaevlerine personel alımı yapılacak.  Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

İlan bekleyen kadın erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

İLAN GELDİĞİ ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN