Çaykur ve DSİ'ye KPSS'siz Personel Alımı: Başvuru İŞKUR'da Başladı

ÇAYKUR ve DSİ tarafından İŞKUR'da bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS puan şartı aranmadan farklı şehirlerde kurumların bünyesine kamu işçisi alımı yapılacağına yer verildi. İlanların başvuru bilgileri yazımızda.

Çaykur ve DSİ'ye KPSS'siz Personel Alımı: Başvuru İŞKUR'da Başladı

DSİ ve ÇAYKUR personel alımı ilanı yayımladı.

Devlet Su İşleri ile Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda en az ilkokul mezunları arasından kamu işçisi alımı yapılacağına yer verildi. İki kurumun farklı şehirlerde bulunan işletmelerine yapılmakta olan personel alımı için başvuru bilgileri yazımızın devamında.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İki ilana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak,

- Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

- Görevini sürekli yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak,

DSİ İŞÇİ ALIMI

Devlet Su İşleri işçi alımında kadrolar şu şekilde:

ÇAYKUR İŞÇİ ALIMI

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kurumuna yapılan işçi alımında kadrolar şu şekilde:

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu İŞKUR üzerinden yapması gerekmektedir.

esube.iskur.gov.tr

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI butonuna tıklayın.  Daha sonra karşınıza iş arama sayfası çıkacak. Bu sayfada İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyip ARA butonuna tıklayın.